آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

سند تحول راهبردی ستاد عالی کانون های مساجد بررسی شد

در جلسه مسئولان دبیرخانه های کانون های مساجد منطقه ۸ کشور در خصوص موضوعاتی چون سند تحول راهبردی ستاد عالی کانون های مساجد و ثبت اطلاعات کانون ها در سامانه سجا بحث و تبادل نظر شد.

 

 

 

IMG15251884

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام احمد پهلوانی، مسئول کانون های مساجد منطقه 8، با اشاره به برگزاری نخستین نشست مسئولان دبیرخانه های کانون های مساجد منطقه 8 کشور به میزبانی استان خوزستان گفت: در این جلسه موضوعاتی در خصوص سند تحول راهبردی ستاد عالی کانون های مساجد و ثبت اطلاعات کانون ها در سامانه سجا بحث و تبادل نظر شد.

وی اضافه کرد: ستاد عالی کانون های مساجد کشور در حال تدوین سند تحول راهبردی است و در این سند افقی را برای خود و نوع برنامه هایی که باید در کانون ها اجرا شود، پیش بینی کرده و با مشخص کردن مخاطبان خود راهکارهایی برای اجرایی و عملیاتی کردن این سند در نظر گرفته است.

وی افزود: یکی از موضوعات مورد بحث در این جلسه، تبیین این سند راهبردی و ارائه نظرات کارشناسی مسئولان دبیرخانه های کانون های مساجد بود که بعد از نهایی شدن این سند در شورای سیاستگذاری ستاد عالی تصویب و نقشه راهی برای کانون های فرهنگی هنری مساجد خواهد شد.

حجت الاسلام پهلوانی، تصریح کرد: آنچه در این سند پیش بینی شده بر اساس افق 1414 است و برنامه هایی را در بازه زمانی سه ساله پیش بینی کرده و شامل فعالیت های پیشنهادی در بحث فرهنگ  و اقتصاد خانواده، اخلاق و مشارکت اجتماعی و نشاط و معنویت و خودباوری است.

وی عنوان کرد: سه موضوع در این سند در قالب 9 محور شامل فعالیت های هنری، ادبی و فعالیت مجازی همچون سرود، نویسندگی، تئاتر، شعر، مداحی، فن خطابه، گرافیک و …، فعالیت های فرهنگی و اجتماعی نظیر آداب و رسوم، اردو، نمایشگاه، مسابقه، جشن ها، کتابخوانی و … پیش بینی شده است.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان، اذعان داشت: نکته ای که در این سند راهبردی پیش بینی شده موضوع فعالیت در جهان اسلام و در عرصه بین الملل است و بحث دیپلماسی مسجد را هم مدنظر قرار دادند که فعال شوند و ارتباطی بین مساجد ایران با جهان اسلام در سایر کشورها هم برقرار شود.

وی اظهار کرد: یکی از موضوعات دیگر این جلسه بحث ثبت کانون های مساجد در سامانه بچه های مسجد است که از این طریق بستری فراهم شده که کانون ها فعالیت های خود را در فضای مجازی و سامانه جامع بارگزاری کنند که نظارت بر کانون ها و فعالیت هایشان و هم ارزیابی آنها بسیار ساده تر خواهد شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی