آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

دیدار اعضای ستاد کنگره امام سجاد(ع) با نماینده رهبری در عراق

در آستانه میلاد بابرکت سید الساجدین(ع)، اعضای ستاد برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) با نماینده مقام معظم رهبری در عراق دیدار و گفتگو کردند.

 

 

IMG13275872

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، آیت الله سید مجتبی حسینی، نماینده مقام معظم رهبری در کشور عراق در این دیدار که در موسسه امام خامنه ای شهر مقدس نجف اشرف برگزار شد ضمن تبریک اعیاد شعبانیه، از اهتمام جدی مجموعه ستاد عالی در انجام فعالیت های فاخر فرهنگی به محوریت اهل بیت(ع) قدردانی کرد.

وی با ابراز خرسندی از برگزاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) طی 7 دوره متوالی به مرکزیت استان هرمزگان در استان های مختلف ایران اسلامی و 15 کشور دنیا، تصریح کرد: پیرامون معرفی جامع شخصیت اهل بیت(ع) در برخی محور ها کمتر کار شده که یکی از آنها زندگانی امام سجاد(ع) وصحیفه سجادیه است.

آیت الله حسینی با اشاره به نقش علی بن الحسین(ع) در پاسداری از فرهنگ عاشورا، افزود: امام سجاد(ع) پرچمدار نهضت امام حسین(ع) بعد از عاشوراست و آن حضرت با دعاهای خود و تربیت نیرو، از اسلام ناب دفاع کرد.

وی با اذعان به اینکه متاسفانه آن گونه که باید جایگاه امام سجاد(ع) تبیین نشده است، به جایگاه زین العابدین(ع) در بین اهل سنت اشاره کرد و گفت: جامعه اهل سنت همواره ارادت ویژه ای نسبت به اهل بیت(ع) به ویژه ‌امام سجاد(ع) داشته اند.

نماینده مقام معظم رهبری در عراق از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان برنامه ای جامع، فراگیر و حرکتی زیبا که به ابعاد مختلف سیره، زندگانی و آثار علی بن الحسین(ع) به بهترین شکل ممکن پرداخته است، نام برد و خواستار استمرار آن و گسترش دامنه آن به اقصی نقاط جهان شد.

مرتضی طاهریان، معاون فرهنگی، هنری و آموزش ستاد عالی کانون های مساجد کشور نیز به ارائه گزارشی از اجرای برنامه هایی در راستای بزرگداشت مقام شامخ اهل بیت(ع) به محوریت کانون های فرهنگی هنری مساجد در سراسر ایران اشاره کرد و گفت: هرمزگان در این زمینه پیشرو بوده است.

وی افزود: سیاست ستاد عالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور براین است که بزرگداشت ایام شهادت و ولادت هر یک از ائمه معصوم (ع) را به یکی از استان ها واگذار کند.

معاون فرهنگی، هنری و آموزش ستاد عالی عنوان کرد: اقدام فعالان عرصه دین و فرهنگ در استان هرمزگان در ارتباط با خدمت به آستان مقدس امام سجاد(ع) الگوی مناسبی برای سایر استان هاست.

وی به تاثیرگذاری کنگره بین المللی امام سجاد(ع) در تولید آثار علمی مرتبط با امام زین العابدین (ع) اشاره کرد و یادآور شد: بیش از هزار مقاله طی سال های گذشته در ارتباط با امام سجاد(ع) به دبیرخانه کنگره ارسال شد و آثار علمی مناسبی نیز در این خصوص تولید شد.

حجت الاسلام احمد پهلوانی، دبیر اجرایی کنگره بین المللی امام سجاد(ع) و مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان نیز از تربیت دو هزار و 500 جوان نخبه مسجدی به عنوان شبکه مبلغین جوان کنگره، راه اندازی مرکز تخصصی صحیفه سجادیه و برگزاری دوره های حفظ صحیفه و صحیفه خوانی در سطح کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان شاخص ترین برنامه های دبیرخانه کنگره یاد کرد.

وی، دریافت بیش از 12 پیام مکتوب و تصویری از مراجع عظام تقلید در رابطه با کنگره، مشارکت خوب اهل سنت در برگزاری این رخداد عظیم فرهنگی معنوی و شناسایی و تجلیل از حافظین صحیفه را از دیگر آثار و برکات ارزشمند کنگره بین المللی امام سجاد(ع) ذکر کرد.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان افزود: امسال نیز همزمان با ولادت در خراسان شمالی ویژه برنامه ای تحت عنوان سبک زندگی از منظر امام سجاد(ع) خواهند داشت که ۱۷اردببهشت همایش نهایی با همین موضوع برگزار خواهد شد.

وی بیان کرد: هشتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) امسال در استان های مختلف کشور و برخی از کشورها از پنج قاره دنیا برگزار خواهد شد.

گفتنی است؛ کنگره بین المللی امام سجاد(ع) همه ساله 25 محرم در سالروز شهادت امام سجاد(ع) از سوی دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان و با حمایت دفتر نماینده ولی فقیه در استان، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و ستاد عالی کانون های مساجد کشور و با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در بندرعباس برگزار می شود.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی