آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

جشن عید مبعث در شهرستان بستک برگزار شد

  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک از برگزاری مراسم جشن عید مبعث با همکاری هنرمندان و برخی ادارات و سازمان ها در محل بوستان جهانگیریه خبر داد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا قائدی این مراسم عید مبعث را به (ادامه مطلب)

 

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک از برگزاری مراسم جشن عید مبعث با همکاری هنرمندان و برخی ادارات و سازمان ها در محل بوستان جهانگیریه خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا قائدی این مراسم عید مبعث را به مثابه زدودن فساد و تباهی از جامعه عنوان کرد و وظیفه ی مسلمانان را آگاه کردن دنیا از حقیقت بعثت دانست.

وی در ادامه عنوان کرد : فلسفه ی وجود مقدس نبی مکرم اسلام پاک کردن دل های غبار گرفته می باشد به نحوی که همراه و همگام با بعثت، در قلمرو حیات اجتماعی تحول علمی و عرفانی عظیمی روی داد.

سید حسین توانا نیز در ادامه بعثت پیامبر را شب خیرات و برکات و شروع عبودیت و معراج پیامبر را تقویتی برای بندگی دانست.

وی هدف از بعثت رسول الله را رهایی بندگان از عبادت بندگان و رهنمون ساختن آنان به سوی عبادت خدای متعال عنوان کرد و ارزش هر انسانی را در اتصال به خدا و خروج از بندگی نفس دانست.

داود دادوند سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بستک با اشاره به سالروز بعثت نبی مکرم اسلام (ص)، تلاش برای بزرگداشت این واقعه ی بزرگ تاریخی را وظیفه ی همه مسلمانان بر شمرد و در ادامه افزود: با بعثت پیامبر اکرم (ص)، اصول و ارزش های جاری در جامعه که علیه مصالح دنیا و آخرت مردم بود، به ارزش های انسانی و الهی تبدیل شد و تمام قوانین و ملاکهای ظاهری و مادی جای خود را به معیارهای ارزشمند و متعالی داد.

شایان ذکر است در این مراسم گروه موسیقی خنیاگر و دیگر خواننده های شهرستان در منقبت پیامبر مکرم اسلام به اجرای موسیقی پرداختند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی