آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

تجلیل از برگزیدگان دومین جشنواره کتاب سال خلیج فارس در بندرعباس

رییس انجمن نویسندگان و مولفان هرمزگان : برگزیدگان دومین جشنواره کتاب سال خلیج فارس در اختتامیه جشنواره فرهنگی هنری خلیج فارس تجلیل می شوند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علی بهرامشاهی گفت : به منظور پاسداشت فرهنگ مکتوب در حوزه آثار مرتبط با خلیج فارس، این درّ جدا نشدنی از ایران اسلامی و سربلند، و تجلیل از پدید آورندگان آثار فاخر، گردآوری و معرفی بهتر این آثار به مخاطبان، دومین دوره جشنواره کتاب سال خلیج فارس طراحی گردیده است.

وی افزود : این جشنواره با همکاری معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان، و به همت انجمن نویسندگان و مولفان هرمزگان و موسسه خانه کتاب برگزار گردیده است.

رییس انجمن نویسندگان و مولفان هرمزگان عنوان کرد : در این جشنواره دو بخش کلی خلیج فارس و هرمزگان پیش بینی شده که در بخش  خلیج فارس مجموعه آثار در حوزه های فرهنگ، اقتصاد، جغرافیای تاریخی  و سیاسی، مردم شناسی، امنیت و مبارزات ، محیط زیست و اکولوژی، کشورهای مجاور،  اسناد و مدارک، دریانوردی و کتاب شناسی و دیگر حوزه های مرتبط  فراخوان اعلام شده به رقابت پرداختند .

بهرامشاهی عنوان کرد : در بخش هرمزگان نیز مجموعه آثاری که به نوعی درباره هرمزگان بوده و یا نویسنده و پدیدآورنده آن هرمزگانی یا مقیم هرمزگان بودند گرد آوری و ارزیابی شدند.

وی خاطرنشان کرد : مجموعه آثاری که در بخش خلیج فارس با شاخصه سال انتشار از سال ،1392 از سراسر کشور به دبیرخانه ارسال شد شامل 66  اثر بود. در بخش هرمزگان نیز 141 اثر وصول شد.

رییس انجمن مولفان و نویسندگان به داوری آثار اشاره کرد و گفت : پس از داوری آثار دریافتی توسط  داوران خبره موسسه خانه کتاب، در بخش خلیج فارس 5 اثر به عنوان برگزیده شناخته شدند و همچنین 4 اثر نیز در گروه های: نثر معاصر، معماری، تاریخ و مستند نگاری  عنوان شایسته تقدیر را به خود اختصاص دادند.

وی افزود : در بخش هرمزگان نیز از میان آثار ارسالی 4 اثر در گروه های کلام، متون قدیم، نظم معاصر، و داستان مفتخر به دریافت جایزه برگزیده کتاب سال خلیج فارس گردیده  و در بخش هرمزگان نیز شامل  7 اثر در گروه های: کلیات، روان شناسی، اخلاق، نظم معاصر (دوعنوان به صورت مشترک) و داستان کودک شایسته تقدیر گردیدند.

بهرامشاهی در پایان بیان داشت : جزئیات و اسامی برگزیدگان جشنواره کتاب سال خلیج فارس در روز ملی خلیج فارس (دهم اردیبهشت ماه ) و در مراسم اختتامیه جشنواره بین المللی فرهنگی هنری خلیج فارس اعلام و با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی