آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

تئاتر «مکبث زار» به آذربایجان می‌رود

نمایش «مَکبِث زار» کاری از گروه تئاتر تی‌تووَک در دهمین حضور بین‌المللی‌اش، در «سومین جشنواره بین‌المللی تئاتر شَکی» در کشور آذربایجان شرکت می‌کند.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، در این جشنواره که از ٢٣ تا ٣٠ اردیبهشت‌ توسط وزارت فرهنگ و گردشگری آذربایجان برگزار می‌شود گروه‌‌هایی از کلمبیا، مکزیک، گرجستان و ایران حضور دارند.

مکبث زار با نویسندگی، طراحی و کارگردانی ابراهیم پشت‌کوهی ۷ فروردین امسال همزمان با روز جهانی تئاتر در سالن تئاتر گیتیس روسیه هم به روی صحنه رفته بود.

این نمایش که بیش از ۱۰ سال از نخستین اجرایش می‌گذرد، تاکنون افزون بر یک‌صد اجرا داشته و در کشورهای مختلفی به صحنه رفته است.

در این نمایش «محمد سایبانی، داوود اسلامی، بهروز عباسی، حسین اصیلی، بهنام پانیزه، الهام اسکندری، سارا شاهمرادی و مجید کشاورز» به‌ عنوان بازیگر ایفای نقش می‌کنند.

همچنین «بهرنگ عباسپور» آهنگ‌ساز، «مرتضی اولی‌بندری، عماد زارعی، امین باسره و یاسمن آوخ» نوازنده، «عسل امین‌نیا» دستیار کارگردان و «سولماز همت‌زاده» مدیر اجرایی گروه هستند.

مکبث زار اقتباسی آزاد از نمایشنامه «مکبث» اثر ویلیام شکسپیر است که با بهره‌گیری از آیین‌های بومی و مراسم زار منطقه جنوب ایران تبدیل به اثری مطرح در فستیوال‌های بین المللی و داخلی شده است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی