آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری شورای فرهنگ عمومی در شهرستان بندرلنگه

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرلنگه از برگزاری شورای فرهنگ عمومی با حضور امام جمعه ، فرماندار و دیگر اعضاء در محل دفتر امام جمعه خبر داد.

 

 

IMG_0152
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، آیت الله سیدمحمدجواد رکنی امام جمعه شهرستان و رئیس شورا بیان داشت: مزین شدن سال جدید به سال حمایت از کالای ایرانی دربرگیرنده این است که زیرساخت هایی شکل بگیرد تا زمینه آن فراهم شود. و این مستلزم یک حرکت تدریجی است همان طوری که احکام اسلامی هم تدریجی بود. پس فرهنگ سازی یک جریان نیاز به زمان دارد. و درحمایت از کالای داخلی نیاز به زیر ساخت و فرهنگ سازی دارد.

وی افزود: مشکلات بوجود آمده که باعث تعطیلی برخی از واحدهای تولیدی و بیکاری کارکنان آن واحد شده مختص دولت خاصی نیست از قدیم بوده. متاسفانه در طی 20 الی 30 سال گذشته توجهی از سوی مسئولان به زیر ساخت های تولید نشده و از تولید کنندگان هم حمایت آنچنانی شاهد نبوده ایم. و کارشناسی مثل دیگر کشورها در بحث بالا بردن کیفیت کالاهای داخلی انجام نشده است.

امام جمعه بندرلنگه اضافه کرد : باید فکر اساسی در رابطه با مناطق آزاد کرد و از ورود بی رویه کالاهای خارجی که مشابه داخلی دارند جلوگیری بعمل آمد.

حجت الاسلام والمسلمین رکنی بیان داشت: ما وظیفه داریم برای تغییر ذائقه مردم در استفاده از کالای داخلی راهکار بدهیم و فرهنگ سازی را از خودمان و خانواده شروع بکنیم و آموزش و پرورش در این زمینه نقش بسزایی دارد.

وی عنوان کرد: ادارات ما باید ملزم به خرید کالای داخلی بشوند. در تبلیغات میدانی همه مسئولان مشارکت داشته باشند. چرا که شاهد هستیم برخی از تولیدات داخلی ما با کیفیت تر از نوع خارجیش می باشد اما تبلیغات کالاهای خارجی بیشتر است.

وی افزود : این دولت است که با کارشناسی و نظارت بیشتر و حمایت از تولیدکنندگان داخلی و تولیدکنندگان با بالا بردن کیفیت کالاهای تولیدی به مرور زمان مردم را برای خرید و استفاده از کالای داخلی ترغیب کنند. و مهمترین این که جلوی کالای خارجی که مشابه داخلی دارند گرفته شود.

در این جلسه حسین محسنی رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان در رابطه با شعار سال حمایت از کالای ایرانی و تاکید بر محقق شدن شعار به صورت عملی توسط مسئولین سه پیشنهاد ارائه کرد. 1: برگزاری همایش برای بازاریان و کاسبان در توجیه عرضه محصولات داخلی توسط اداره صنعت و معدن و تجارت ، اتاق اصناف و اداره استاندار. 2: تخفیف بیلبوردهای تبلیغاتی که تبلیغ کالای ایرانی داشته باشند توسط شهرداری ها. 3: نصب بنر در مغازه ها جهت ترغیب مشتریان از اجناس ایرانی.
در ادامه جناب آقای ارسلان بهاری میمندی فرماندار و نایب الرئیس شورا گفت : جا دارد تشکری داشته باشیم از همه مسئولینی که در رابطه با خدمات سفرهای نوروزی همکاری خوبی داشته اند. با توجه به اینکه حدود 750 هزار نفر با ورود به این شهرستان شاهد بودیم رضایت مندی خوبی داشته اند. در ضمن شعار امسال ارتباط مستقیمی با اشتغال و رونق اقتصادی پیدا کرده که اگر همه ماها به این امر اهتمام بورزیم اتفاقات خوبی رقم خواهد خورد. و کارگاه های اقتصادی ما رونق خواهند گرفت. و از ورود قاچاق کالا جلوگیری می شود.اما عدم خرید کالای ایرانی باعث کم کیفیتی کالا خواهد شد.و فرهنگ سازی آن وظیفه همه می باشد.و دولت هم به جد دنبال آن است.
سپس دیگر اعضاء در مورد موضوع به بحث و تبادل نظر پرداختند و مصوباتی نیز به تصویب رسید.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی