آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

هفتمین فرش خاکی 28 اسفند در جزیره هرمز رونمایی می شود

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان از رونمایی هفتمین فرش خاکی مورخ 28 اسفند در جزیره هرمز خبر داد.

 

?????????????????????????????????????????????????????

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد در این خصوص گفت : هفتمین فرش خاکی در ابعاد 1300 متر مربع و با 12 نوع خاک رنگی جزیره هرمز به مناسبت ایام نوروز اجرا و در 28 اسفند با حضور مقامات و مسئولان رونمایی می شود.

وی افزود : تمام مراحل ساخت این فرش توسط هنرمندان جزیره هرمز طراحی و اجرا شده است و بیش از 50 نفر در ساخت آن همکاری داشته اند که جا دارد از همه آن ها تقدیر و تشکر نمایم.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به نقش و تاثیر فرش خاکی در معرفی جزیره هرمز به گردشگران پرداخت و عنوان کرد : جزیره هرمز یک گنبد نمکی فعال است که باعث تنوع رنگی بیشمار در این جزیره شده است و همین امر باعث شد که هنرمندان هرمزگان اقدام به اجرای فرش خاکی نمایند که تاثیر به سزایی در بهبود اشتغال و معیشت مردم جزیره داشته است.

درویش نژاد به طرح فرش امسال اشاره کرد و اظهار داشت : هفتمین فرش توسط مهدی درویشی از هنرمندان جزیره هرمز طراحی شده است که در آن به نشانه های نوروز ، افسانه های دریایی جزیره هرمز و روایت ها و قصه های قدیم مردم جزیره اشاره شده است..

وی حفاظت و صیانت از خاک های جزیره هرمز برای آیندگان را از لحاظ زیست محیطی یک ضرورت دانست و بیان کرد : بر همین اساس هنرمندان سعی کرده اند از خاک های مازاد معدن و خاک های مشابه استفاده کنند.

گفتنی است : هفتمین فرش خاکی جزیره هرمز با حضور پرشور مردم و مقامات مختلف ساعت 9 صبح ، 28 اسفند ماه رونمایی می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی