آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نتیجه همه فعالیت های کانون های مساجد باید رشد فضائل در جامعه باشد

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان، نتیجه همه فعالیت های کانون های مساجد باید رشد فضائل در جامعه باشد، گفت: کانون های فرهنگی هنری باید در دفاع از انقلاب و نظام اسلامی باید جوانانی انقلابی نظیر شهید حججی تربیت کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام احمد پهلوانی در همایش بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد در سالن اجتماعات حسینیه عاشقان ثارالله، ضمن تبریک 18 اسفند سالروز شکل گیری کانون های مساجد، مبارزه با تهاجم فرهنگی دشمن را یکی از رسالت های کانون های فرهنگی هنری برشمرد و عنوان کرد: پس از 25 سال از عمر بابرکت کانون ها امروز شاهد تلاش های مخلصانه این مراکز در عرصه های مختلف هستیم.

وی کادر سازی و تربیت نیرو را یکی دیگر از رسالت های کانون های فرهنگی هنری ذکر کرد و افزود: تبیین مفاهیم بلند دینی و ارزش های انقلاب و نظام اسلامی بخش دیگر از وظایف خطیر کانون هاست که به شیوه ای هنرمندانه با استفاده از ظرفیت های هنری  توسط اعضای این مراکز صورت می پذیرد.

حجت الاسلام پهلوانی، حضور به موقع در صحنه های حساس دفاع از انقلاب اسلامی، نظام و رهبری را از دیگر رسالت های کلیدی و مهم کانون های فرهنگی هنری مساجد دانست و تصریح کرد: امروز اثرگذاری کانون های مساجد بر همگان مبرهن و روشن است و هرجایی که نظام به نقش آفرینی اعضای کانون ها نیاز داشته باشد حضوری فعال و تاثیرگذار خواهند داشت.

وی از برنامه ریزی حرکت و تلاش در جهت عملیاتی کردن منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) به عنوان یکی از شاخص ترین اهداف کانون های فرهنگی هنری یاد کرد و گفت: عملکرد کانون های مساجد در واقع تحقق فرمان آتش به اختیار رهبری در حوزه فرهنگ است.

گفتنی است: در این همایش که با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، مدیر موسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه، معاون فرهنگی اداره کل ارشاد استان، مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور مساجد سپاه امام سجاد(ع) و جمعی از روحانیون و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار شد از ائمه جماعات، مدیران کانون ها و رابطین واحد خواهران نمونه مساجد شهرستان های بندرعباس، رودان و حاجی آباد تجلیل به عمل آمد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی