آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

مروری بر عکس های اصغر بشارتی در جشن عکس هرمزگان

در دومین روز از جشن عکس هرمزگان: نشست مروری برعکس‌های اصغر بشارتی با عنوان نگاه شخصی برگزار شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حسام الدین انصاریان رئیس انجمن عکاسان هرمزگان گفت : در دومین روز از برگزاری ششمین جشن عکس هرمزگان در فرهنگسرای طوبی بندرعباس و راه‌یابی ۶۶ اثر در سه بخش اصلی، استعداد جوان و موبایلی با موضوع آزاد همچنین ارائه آثار هنرمندان در گالری گرمساری برنامه‌های جنبی این جشن نیز با حضور اصغر بشارتی و منصور وحدانی از عکاسان شناخته‌شده و مطرح استانی باهدف افزایش قدرت ارائه عکس‌های عکاسان جوان و استفاده از دانش و تجارب عکاسان نام ‌آشنا برگزار شد.

وی افزود :در بخش نخست نشستی بر مرور عکس‌های اصغر بشارتی از آغاز فعالیت تاکنون با عنوان “نگاه شخصی” با حضور جمعی از  عکاسان برگزار شد. در این نشست بشارتی با توضیحی مختصر در خصوص چگونگی آغاز فعالیت خود در عرصه عکاسی و پیمودن مراحل سخت و دشوار برای رسیدن به اهداف خود توضیحاتی در مورد شیوه عکاسی زیرآب، موضوعات تخصصی، و نگاه شخصی خود به عکاسی داد.

رئیس انجمن عکاسان هرمزگان در ادامه بیان کرد :بخش دیگری از این نشست به پرسش و پاسخ حاضران گذشت همچنین در پایان با اهدا لوح سپاس از این هنرمند تقدیر شد.

اصغر بشارتی در حاشیه برگزاری این نشست نیز عنوان کرد: برگزاری جشنواره‌های مختلف راه بسیار مؤثری برای شناخته شدن استعدادهای جوان و ارزیابی آن‌ها از عملکرد خودشان است.

وی عنوان کرد :بسیاری از جوانان نگاه خوبی در عکاسی دارند اما باید آن‌ها را راهنمایی کرد و فضایی را برای افزایش اعتمادبه‌نفس برای آن‌ها به وجود آورد.

بشارتی گفت :بسیاری از عکاسان مطرح استان و حتی کشور با حضور و ارائه در جشنواره‌های کوچک محلی و استانی شروع کرده‌اند والان به‌عنوان بزرگان این عرصه شناخته می‌شوند.همچنین با نگاهی برعکس‌های این دوره نشان از این دارد که انجمن عکاسان فعالیت‌های خوب و مؤثری را ارائه داده است و مسیر عکاسی استان راه درستی را در پیش‌گرفته است.

در بخش دیگری از برنامه‌های جنبی ششمین جشن عکس هرمزگانکه در نگارخانه گرمساری برگزار می‌شود منصور وحدانی از عکاسان هرمزگانی با حضور در جمع عکاسان کارگاهی با عنوان “حدومرز ویرایش عکس” را برگزار کرد. که در این کارگاه به‌صورت تخصصی در خصوص ویرایش عکس صحبت و به سؤالات حاضران چواب داده شد.

در پایان نیز از این عکاس مطرح تقدیر به عمل آمد.

منصور وحدانی نیز در پایان این کارگاه در گفتگو با کمیته اطلاع‌رسانی این جشن بیان کرد: عکس‌ها به‌صورت کلی در حد خوب و قابل قبولی هستند اما به این معنی نیست که نمره بالایی را کسب کرده‌اند.ضعف‌هایی در نوع نگاه عکاسان جوان وجود دارد که راهکار جبران این نواقص، مطالعه، آموزش و دنبال کردن عکاسی روز دنیا است.

وی افزود:بخش استعداد جوان نیز بسیار نویدبخش بود که این جوانان می‌توانند با افزودن چاشنی خلاقیت به کارهای خود استان را در حوزه عکاسی متحول کنند

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی