آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هرمزگان:هنرعکاسی در هرمزگان باید به دنبال نگاه نو و استعداد‌های جوان باشد

  به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،علیرضا درویش نژاد بیان کرد: ما به دنبال اجرای دو هدف نگاه علمی‌به عکس و کشف استعدادهای جوان و نگاه تازه در برگزاری این جشن عکس بودیم که نتیجه آن در زمان های آینده حاصل می‌شود. وی در ادامه عنوان کرد: عکس هم به (ادامه مطلب)

 
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،علیرضا درویش نژاد بیان کرد: ما به دنبال اجرای دو هدف نگاه علمی‌به عکس و کشف استعدادهای جوان و نگاه تازه در برگزاری این جشن عکس بودیم که نتیجه آن در زمان های آینده حاصل می‌شود.
وی در ادامه عنوان کرد: عکس هم به لحاظ زیبایی بصری و هم به لحاظ مفهومی‌و معنایی دارای باز غنایی فراوانی است که به عنوان یکی از هنرهای اصلی طرفداران خود را دارد.
وی در ادامه بیان کرد: عکس به دلیل اینکه یک اتفاق، یک صحنه زیبا و یا یک معنایی را بازگو می کند بسیار تاثیر گزارتر از دیگر هنرها میتواند باشد.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی‌هرمزگان با یادآوری این که استعداد‌های زیادی در استان وجود دارد که هنوز ناشناخته مانده اند گفت: بسیاری از جوانان و یا افرادی که فضایی برای ارائه آثار خود ندارد همچنان ناشناخته مانده اند که برگزاری این گونه جشن‌ها میتواند به شناخت بهتر این استعدادها کمک کند.
درویش نژاد در ادامه افزود: استعدادهای جوان می توانند با استفاده از تجربه پیشکسوتان هنر عکاسی در استان و آموزش‌های لازم از طریق انجمن عکاسان این هنر را در خودشان تقویت و آثار جدید با نگاه‌های نو خلق کنند.
وی با اشاره به اینکه داوری برگزاری جشنواره‌های عکاسی می تواند مسیر پیشرفت را برای بسیاری از هنرمندان هموارتر کند اذعان داشت: بسیاری از عکاسانی هم که در این حرفه مشغولند میتوانند با شرکت در این جشنواره‌ها خود را محک بزنند و نقاط قوت و ضعف خود را بیابند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: با نگاهی به نمایشگاه و گفتگویی که با برخی از عکاسان این جشن داشتم به جرات میتوان گفت که عکس ها از پختگی و عمق خوبی برخوردار بودند و بسیاری از عکاسانی را که از گذشته می‌شناختم با آثار بسیار قابل قبولی در این دوره حضور یاقته بودند، انتخاب سوژه و حتی رنگ‌ها بسیار با دقت و ظرافت انتخاب شده بود.
درویشپ نژاد در پایان عنوان کرد: آنچه از برایند این نمایشگاه بدست می‌آید رشد و ارتقا کیفیت هنر عکاسی در استان است که می تواند هنرمندان عکاس هرمزگانی را در کشور و یا عرصه بین المللی مطرح کند.جشن عکس

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی