آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

فعالان کانون ها در جذب و نگهداشت افراد در مساجد هنرمندانه عمل کنند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، از مسجد به عنوان علت ماندگاری انقلاب اسلامی در طوفان ها و حوادث مختلف نام بردو با تاکید بر توسعه تقویت و ماندگاری کانون ها، گفت: فعالان کانون ها در جذب و نگهداشت افراد در مساجد هنرمندانه عمل کنند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، ، علیرضا درویش نژاد در همایش بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد در سالن اجتماعات حسینیه عاشقان ثارالله، با تبریک سالروز تاسیس کانون های مساجد، با ذکر این جمله که هر چیزی در کائنات و نظام هستی دارای نقطه ثقلی است، عنوان کرد: تمام بساط خلقت و شکل آفرینش، بر پایه چرخشی بر یک مدار است.

وی با بیان اینکه مدار حوزه معرفت شناسی برپایه عبودیت است، افزود: مبانی ارزشمند اسلام و آن چه پیامبر عظیم الشان حضرت محمد مصطفی(ص) آوردند دارای یک محوریتی در حوزه شکلی و ظاهری است که برگرفته از همان نظام چرخش بر حول یک محور است که در فلسفه از آن به عنوان قاعده واحد یاد می شود.

درویش نژاد با اذعان به اینکه مسجد مرکز ثقل و یکی از شاخص هایی که اسلام را معرفی می کند، خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام برای توسعه دین، مسجد را محور فعالیت ها قرار داد.

وی از فلسفه مسجد به عنوان نظم اجتماعی در حوزه ترویج دین یاد کرد و یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام راحل(ره) از مسجد شکل گرفت و سپس کار مدیریت و پشتیبانی از جنگ در دوران هشت سال دفاع مقدس از این مکان معنوی صورت می پذیرفت.

دبیر هیات ارزیابی و نظارت بر کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان  تصریح کرد: اگر امروز نظام جمهوری اسلامی در سطح منطقه و بین الملل از اقتدار برخوردار است به دلیل نحوه اداره آن که بر مبنای اصل ولایت فقیه است می باشد و مسجد در این رابطه یک اصل جدی و مبنایی است.

وی با یادآوری اینکه برای معرفی مسجد آن چه که کاراتر و ماندگارتر است بهره گیری از ابزار با ظرافت و جذاب هنر است، اظهار داشت: هنر می تواند زیبایی های مبانی دینی را به بهترین شکل ممکن به تصویر بکشد و کانون های فرهنگی هنری نیز با همین نگاه در جوار مساجد ایجاد شده اند.

درویش نژاد بر برنامه ریزی کانون های فرهنگی هنری برای معرفی جذاب مبانی دینی و ارزش های انقلاب اسلامی به نسل سوم و چهارم انقلاب تاکید کرد و گفت: اگر به دنبال کاربردی کردن مفهوم بلند ولایت فقیه در جامعه هستیم باید کانون های مساجد به عنوان مرکز ثقل معرفی ولایت فقیه تقویت شوند.

وی نقش کانون های فرهنگی هنری مساجد و رسالت اعضای آن در معرفی و تبیین دین را بسیار مهم، حساس و خطیر ذکر کرد و افزود: فعالان کانون ها در جذب و نگهداشت افراد در مساجد باید به بهترین وجه و روشی نیکو و هنرمندانه عمل کنند تا افراد از فضای معنوی خانه های امن الهی پراکنده نشوند.

گفتنی است: در این همایش که با حضور فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، مدیر موسسه فرهنگی اندیشه های اسلامی سجادیه، معاون فرهنگی اداره کل ارشاد استان، مشاور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاون امور مساجد سپاه امام سجاد(ع) و جمعی از روحانیون و اعضای کانون های فرهنگی هنری مساجد برگزار شد از ائمه جماعات، مدیران کانون ها و رابطین واحد خواهران نمونه مساجد شهرستان های بندرعباس، رودان و حاجی آباد تجلیل به عمل آمد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی