آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

خروجی فعالیت کانون های مساجد باید همزیستی مومنانه باشد

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان از تجلیل ۱۵۰ نفر از فعالان فرهنگی مساجد در همایش های بزرگداشت ۱۸ اسفند در این استان خبرداد و گفت: ۸۰ نفر از نخبگان کانون های فرهنگی هنری هرمزگان نیز ۱۸ اسفند به سفر زیارتی مشهد اعزام می شوند.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام احمد پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان در آستانه ربع قرن فعالیت کانون های فرهنگی هنری مساجد در گفتگو با خبرنگاران در بندرعباس، از فعالیت های کانون های فرهنگی هنری مساجد به عنوان مصداق عینی تلاش جهادی جوانان مومن، متعهد، انقلابی و دلداده نظام و رهبری یاد کرد.

وی با اذعان به اینکه کانون های مساجد هیچ گاه منتظر کمک و اعتبارات دولتی نبوده و نیستند، افزود: همه تلاش های کانون های فرهنگی هنری با بهره گیری از ظرفیت های مردمی، افراد نیک اندیش و تقویت کار گروهی، جهادگونه، خلاقانه و برنامه ریزی دقیق، اصولی و هدفمند صورت گرفته است.

حجت الاسلام پهلوانی با اشاره به اینکه کانون های فرهنگی هنری بازوان ائمه جماعات در راستای رونق بخشی به مسجد محسوب می شوند، عنوان کرد: تا کنون در هر محله و یا روستایی که کانون فرهنگی هنری در جوار مسجدی تاسیس شده است شاهد تحولات بسیار موثری در زمینه های مختلف اجتماعی و فرهنگی و هنری بوده ایم.

وی با ذکر این جمله که معتقدیم همه فعالیت ها در مسجد باید با مدیریت امام جماعت انجام شود، اظهار کرد: رویکرد جدید کانون های فرهنگی هنری مساجد توجه ویژه به قشر کودک و نوجوان است.

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان در ادامه به پیش بینی افق 1414 برای ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور، تصریح کرد: خروجی همه فعالیت های کانون های مساجد باید تقویت همزیستی مومنانه در جامعه شود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به برنامه های بیست و پنجمین سالگرد شکل گیری کانون های فرهنگی هنری مساجد اشاره کرد و گفت: 150 فعال فرهنگی مساجد هرمزگان شامل امام جماعت، مدیر کانون و رابط واحد خواهران در همایش های بزرگداشت 18 اسفند(سالروز تاسیس کانون های فرهنگی هنری مساجد) در قالب همایش های شهرستانی مورد تجلیل قرار می گیرند.

پهلوانی، برگزاری همایش بزرگداشت سالروز تاسیس کانون های مساجد در حسینیه عاشقان ثارالله بندرعباس را شاخص ترین برنامه برشمرد و افزود: این همایش چهارشنبه 16 اسفند بعد از نماز مغرب و عشا با حضور فرمانده سپاه امام سجاد(ع)، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و جمعی از مسئولان استانی و همچنین اعضای کانون های مساجد برگزار می شود.

وی با بیان اینکه 80 نفر از منتخبین کانون های مساجد سراسر استان هرمزگان(40 نفر خواهر و 40 نفر برادر) نیز روز جمعه 18 اسفند بوسیله 2 دستگاه اتوبوس از بندرعباس به مشهذ مقدس اعزام می شوند، اضافه کرد: این افراد چهار روز در مشهد خواهند بود و ضمن انجام زیارت، با علمای شهر مشهد مقدس نیز دیدار خواهند کرد.

گفتنی است؛ در حال حاضر یکهزار و 35 کانون فرهنگی هنری مساجد در استان هرمزگان با مجوز رسمی ستاد عالی فعایت دارند که 100 کانون در سال جاری تاسیس شده اند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی