آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری شورای فرهنگ عمومی در بستک

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک از برگزاری ششمین نشست شورای فرهنگ عمومی با حضور اعضاء در محل دفتر امام جمعه شهرستان خبر داد.

 

 

برگزاری-شورای-فرهنگ-عمومی-در-بستک

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، داوود دادوند گفت : در ششمین نشست شورای فرهنگ عمومی پس از تلاوت آیاتی چند از کلام ا… مجید، حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا قائدی امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان بستک ضمن تبریک پیشاپیش فرا رسیدن عید باستانی نوروز 97 و اهمیت نوروز که حتی ائمه معصومین (ع) نیز عید نوروز ایرانیان را مورد احترام قرار داده و روایات متعددی مبنی بر دید و بازدید در این ایام بیان نموده اند، اظهار داشت: موضوع جلسه با عنوان بررسی مسائل ربا و رشوه در جامعه می باشد که چالشی خطرناک و ساده انگاشته شده و تلاش رسانه های سراسری دشمن بر ترویج تفکر حلال بودن موضوع رشوه و ربا در جامعه می باشد. متأسفانه این موضوع در جامعه اسلامی بسیار شیوع پیدا کرده است و قدرت رسانه ای غیر مسلمان به صورت حرفه ای در جامعه امروزی ما آن را به عنوان یک موضوع ساده و عادی ترویج می دهند، در حالیکه با موازین شرعی مغایرت دارد و در قرآن کریم قبح و زشتی آن با صراحت بیان شده که رشوه دهنده و رشوه گیرنده هر دو در آتش هستند. بحث ربا نیز در روایات مختلف به آن اشاره شده است مبنی بر اینکه ربا دهنده و ربا گیرنده مستقیم به جنگ با خداوند تبارک و تعالی می پردازند و این موضوع خطرناکی است.

وی در ادامه اظهار داشت: هرگاه ربا در زندگی ما رواج پیدا کند، ناخودآگاه رزق حرام به طور نامحسوس وارد زندگی ما شده و بعدها دچار خسارات فراوانی خواهیم شد. به طور خاص بعد از ورود ربا در زندگی، کسب ما بی برکت شده و فرزندانمان ما را مورد اهانت و بی حرمتی قرار خواهند داد. در کسب مال حلال باید کار و تلاش کرد و تحرک نمود و اگر پول، پول بیاورد از نظر اسلام زایشی به وجود نیامده بدان معنی که جامعه دارای خیر و برکت نمی باشد. هرگاه ربا در جامعه افزایش یابد، بیکاری، بی بند و باری، طمع رسیدن به ثروت، مال اندوزی و کسب ثروت بدون ایجاد اشتغال به وجود می آید.

در ادامه، هاشمی نماینده فرماندار در شورای فرهنگ عمومی عنوان کرد: پیش زمینه ی فرهنگسازی بحث مبارزه با رشوه و ربا، نظارت بر هر دستگاه است، به طوری که حتی برای اثبات برخورد با آن باید مدارک و شواهد مناسب ارائه و سپس به بررسی آن پرداخت. وی در ادامه افزود: دریافت رشوه از جمله معضلات جامعه امروزی محسوب می گردد و اطلاع یابی همه کارمندان به برخورد قضایی در مورد رشوه می تواند بازدارنده ی این معضل باشد.

رفیعی زاد بخشدار جناح نیز در ادامه نشست عنوان نمود: لازم است در برخورد با رشوه دهنده و رشوه گیرنده بررسی هایی صورت گیرد تا احکام در عمل، بازدارندگی خود را نشــان دهد و همچنین اموالی که به صورت هدیه بعضاً مورد ارادت قرار می گیرد، نیز در بحث رشوه دخیل هستند.

در پایان، اعضاء حاضر در جسله به بحث و تبادل نظر درخصوص دستور کار جلسه پرداختند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی