آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

بخش شفاهی پانزدهمین آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم در شهرستان سیریک

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان سیریک :بخش شفاهی پانزدهمین آزمون سراسری حفظ ومفاهیم قرآن کریم در رده سنی زیر ۱۲ سال در روستاهای گچینه و شهید مردان شهرستان سیریک برگزار شد.

 

سیریک

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان،مصطفی کریمی زاده گفت : حفظ قرآن‌كريم در صورتي كه همراه باتوجه و فراگيري معاني و ترجمه آيات قرآن باشد، جامعترين روش انس با قرآن است .

وی افزود : قرآن کریم، عامل اصلی هدایتگر و تربیت کننده افراد و جوامع بشری به سوی کمال و نیل به ارزش های اخلاقی و انسانی است و انس با قرآن، راهی برای ارتباط با این کتاب و آشنایی با معارف آن است.

کریمی زاده عنوان کرد: از دیدگاه اسلام، قرآن، ارزشمندترین ثروت فرهنگی است و غنای فرهنگی در زندگی از برکات حفظ قرآن کریم است.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک بیان کرد :  بخش شفاهی پانزدهمین آزمون سراسری حفظ ومفاهیم قرآن کریم که در دو بخش آزمون بخش اول : شفاهی اختصاصی دانش آموزان مقطع ابتدائی که شامل تمامی رشته ها دربخش حفظ – غیر ازحفظ موضوعی بخش دوم : آزمون شفاهی ویژه بزرگسلان که صرفا ” دررشته کل قرآن که این آزمون شفاهی درهرشهرستان با محوریت ادارات اوقاف وامورخیریه وبا همکاری ونظارت اداره فرهنگ وارشاد اسلامی برگزارشده است .

گفتنی است :در بخش شفاهی اختصاصی دانش آموزان مقطع ابتدائی که شامل تمامی رشته ها دربخش حفظ – غیر ازحفظ موضوعی بخش با حضور 26نفر از قرآن آموزان دختر وپسر این شهرستان به رقابت پرداختند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی