آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

شب شعر گیاوان در روستایی گونمردی سیریک برگزار شد

شب شعر گیاوان به مناسبت سی و نهمین سالگرد شکوهمند انقلاب اسلامی ایران با حضور مسئولان و شاعران برجسته از سیریک ، میناب ، رودان و بندرعباس برگزارشد .

 

گیاوان 2

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، ایزدی پور فرماندارشهرستان سیریک گفت : ایام الله دهه مبارک فجر برای آحاد ملت ایران سرشار ازشور و عشق به وطن و ارزش های انقلاب اسلامی است .

وی افزود : همه ملت و مسئولان و دست اندرکاران نظام باید دستاوردهای نظام را برای مردم تداعی کنند و وظیفه همه ماست با اتحاد ،وحدت و دست در دست یکدیگر دادن به منظور پیشبرد اهداف نظام و ارزش ها و آرمان های انقلاب بکوشیم .

ایزدی پور عنوان کرد : شب شعر گیاوان از رویداد های فرهنگی و هنری که هرساله در ایام الله مبارک دهه فجر و برای گرامیداشت پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار می شود .

در ادامه مصطفی کریمی زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بیان کرد : هنر در جامعه و فرهنگ اسلامي، از جايگاه رفيعي برخوردار است. دين مبين اسلام، آكنده از هنر و كتاب آسماني ، خود بزرگ‏ترين آفرينش هنري است.

کریمی زاده با اشاره به اهمیت و ضرورت توجه به اقتصاد هنر عنوان کرد : اگر اقتصاد هنر در زندگی تعریف شود هم اثر گذار خواهد بود و هم اینکه فعالیت های هنری حرکت مطلوب تری خواهند داشت.

وی با اشاره به کلام مقام معظم رهبری درباره شعر افزود: شعر باید جهت داشته باشد و اگر در جهت متعالی حرکت کند در آینده جامعه تاثیرگذار است .

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک بیان کرد : البته هنرهايي كه در جامعه اسلامي رشد كرده از نظر نوع، محتوا و كيفيت با آنچه در خارج از حوزه اسلامي پديد آمده متفاوت است و عرصه واقعی جلوه هنر اسلامی را می توان در نگاهی که این فرهنگ با نگرش انقلاب اسلامی به انسان و زندگی اجتماعی داشته و دارد جستجو کرد.

کریمی زاده یادآور شد : شب شعر گیاوان از جمله رویدادهای فرهنگی و هنری ماندگار این شهرستان در روستایی گونمردی به حساب می آید که باید با هم افزایی بین نهادهای و مراکز فرهنگی و اصحاب فرهنگ و هنر این رویداد فرهنگی را حفظ نمود.

وی عنوان کرد : هدف از برگزاری این شب شعر و رویداد فرهنگی و هنری جریان شعر انقلاب اسلامی در شهرستان و آشنایی بیشتر شاعران و استعدادهای بالقوه موجود درشهرستان در عرصه شعر و ادبیات با مفاهیم جدید و معاصر شعر کشور و همچنین تبین دیدگاه های شاعران می باشد .

گفتنی است : این شب شعر با حضور 17شاعر از شهرستان های سیریک ، میناب ، بندرعباس و رودان که با مشارکت ادارات : اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ، آموزش و پرورش ، ستاد دهه فجر ، شورای اسلامی و دهیاری روستایی گونمردی ، آموزشگاههای مهر ، الهیه و حجاب روستای گونمردی برگزارشد و در پایان با اهداء لوح سپاس و جوایز از کلیه شاعران این شب شعر قدردانی گردید .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی