آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

شب شعر انقلاب در سیریک برگزار شد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک از برگزاری شب شعر انقلاب در این شهرستان خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی گفت : به مناسب ایام الله مبارک دهه فجر شب شعر انقلاب با حضور شاعران برجسته از شهرستان های میناب ، بندرعباس ، جاسک ، رودان و سیریک با حضور فرماندار و شوراهای اسلامی شهر و روستا ، دهیاران ، معتمدین ، علما شیعه و اهل سنت و حضور گرم و پرشور مردم و اصحاب فرهنگ و هنر در روستای سرزه سیریک برگزار شد .

وی با بیان اینکه هنر می‌تواند نقش بسیار موثری در معنویت و ترویج مفاهیم دین داشته باشد، گفت: یکی از قالب‌های هنر، شعر است که آثار و برکات فراوانی دارد.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک عنوان کرد : برگزاری شب شعر نقش موثری در ترویج فرهنگ انقلاب اسلامی ؛ایثار و شهادت،مقاومت و همچنین انتقال آرمان های شهدا به مردم و بویژه جوانان و نوجوانان دارد.

کریمی زاده بیان کرد: تعامل و تبادل فرهنگی عاملی موثر در ارتقای سطح فرهنگ جوامع و مردم است و کارآمدترین شیوه در مبارزه با تهاجم فرهنگی محسوب می شود، وظیفه همه دستگاه های فرهنگی است که با ایجاد فضای مناسب در مبارزه با تهاجم فرهنگی به بهترین نحو مقابله کنند.

وی افزود: انقلاب اسلامی ایران مملو از نمونه های بی بدیل فرهنگی است که می توان آنها را با ابزارهای مختلف هنری ترویج داد که در این میان شعری که با محتوای فرهنگ غنی اسلامی همراه باشد می تواند با آگاهی بخشی مانع از بروز مشکلات شود.

کریمی زاده گفت : از دیگر مزایای انواع هنری و ادبی ایجاد و ترویج نشاط در جامعه است، ایجاد امید و نشاط از مهم ترین عواملی که می تواند منجر به توسعه شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی