آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

دستگاه‌های هرمزگان مکلف به حمایت از برنامه‌های قرآنی هستند

نماینده ولی فقیه در هرمزگان با تقدیر از پرچمداران احیای فرهنگ قرآن و عترت در استان گفت: همه دستگاه‌ها، نهادها و مدیران مکلفند کمک‌های مادی و معنوی خود را برای برگزاری جشنواره قرآن و عترت در استان انجام دهند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، آیت‌الله غلامعلی نعیم‌آبادی با اشاره به برگزاری جشنواره قرآن و عترت در استان هرمزگان اظهار داشت: قرآن و عترت عنوانی است که سرمایه وحی با خود به همراه دارد.

وی با اشاره به روایتی از رسول اکرم(ص) افزود: حضرت ختمی مرتبت محمدمصطفی(ص) به یاران خود فرمود: من از جمع شما خواهم رفت اما دو چیز گرانبها بین شما به یادگار می‌گذارم نخست کتاب خدا و دیگری عترت من.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان در ادامه بیان داشت: از این روایت حضرت محمد(ص) چنین استنباط می‌شود که پیامبر(ص) دوام دین اسلام را در پیروی از این دو چیز ارزشمند دانسته‌اند.

نعیم‌آبادی گفت: قرآن و عترت نمی‌توانند بدون یکدیگر باشند و می‌بایست هر دو در کنار هم قرار گیرند، اگر کسی به قرآن و یا عترت به تنهایی توجه کند، کافی نیست.

وی در ادامه تاکید داشت: اگر می خواهیم ماندگار شویم باید قرآن و عترت را در جامعه تبلیغ کنیم، به آن باور داشته باشیم و جامه عمل بپوشانیم.

امام جمعه بندرعباس ضمن تقدیر و تشکر از پرچمداران احیای قرآن و عترت در استان هرمزگان گفت: هفته قرآن و عترت مناسبتی است که در این هفته باید توجه بیشتری به دو موضوع مهم “قرآن و عترت” معطوف شود.

نعیم‌آبادی بیان کرد: با توجه به تقدس نام قرآن و عترت، همه مکلفند به لحاظ معنوی و مادی به برگزاری جشنواره قرآن و عترت کمک کنند.

وی همچنین اضافه کرد: متولیان امر امور دینی و فرهنگی نیز لازم است برای برگزاری هرچه بهتر جشنواره قرآن و عترت در استان هرمزگان بیش از پیش مساعدت کنند.

نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان گفت: توصیه می‌کنم صنایع فعال در استان هرمزگان نیز در کنار دیگر دستگاه‌ها به برگزاری هرچه بهتر جشنواره قرآن و عترت کمک کنند.

 

 

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی