آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

خانواده، مناسب‏ترین نظام برای تأمین نیازهای روحی و معنوی بشر است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در جمع کمیته برگزاری جشنواره تلاوت آواها و نغمات دینی در روستای روتان سیریک گفت : خانواده، مناسب‏ترین نظام برای تأمین نیازهای روحی و معنوی بشر است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد ضمن قدردانی از فعالان قرآنی و فرهنگی مجموعه فرهنگی و مردمی روستای روتان افزود : خانواده ، نهادی است که با وجود تحولات اساسی جامعه، در اهداف و کارکردهای خود ثابت مانده و هنوز در همه جوامع اهمیت اساسی دارد.

وی بیان کرد : خانواده، مناسب‏ترین نظام برای تأمین نیازهای روحی و معنوی بشر است و بهترین بستر را برای تأمین امنیت و آرامش روانی اعضا، پرورش نسل جدید، اجتماعی کردن فرزندان و برآورده ساختن نیازهای عاطفی افراد فراهم می‏آورد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اینکه اهمیت تربیت قرآنی از همان دوران اولیه رشد بر کسی پوشیده نیست، تاکید کرد: در این بین مادران نقش بسیار مهمی در تربیت خانواده و فرزندان دارند و در همین راستا برگزاری این جشنواره های قرآنی نقش موثری در روند و سبک زندگی خانواده ها دارد  .

درویش نژاد عنوان کرد : نکته قابل توجه در این استقبال حداکثری از فعالیت های قرآنی  باید برنامه‌ریزی برای ایجاد انگیزه ادامه فعالیت در طول سال در بین مادران و فرزندان باشد، زیرا انس با قرآن است که می‌تواند زمینه کاربردی شدن هر چه بیشتر آن را در زندگی روزمره فراهم آورد .

گفتنی است : در پایان این جلسه حکم مسئولیت های کمیته اجرایی این جشنواره داده شد و همچنین از طرح قرآنی مادر مربی از سری طرح های جدید قرآنی در راستای تربیت سبک زندگی قرآنی در این روستا رونمایی شد .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی