آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

بازدید دوره ای ازمراکز فرهنگی هنری و قرآنی شهرستان سیریک

بازدید دوره ای از موسسه فرهنگی قرآن و عترت غدیر و کانون فرهنگی هنری ولایت عشق شهرستان سیریک در دهستان شهید مردان انجام گرفت.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،مصطفی کریمی زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک گفت : قرآن جامع ترین راهنما برای تمام بشریت می باشد که با برداشت از معارف این کتاب مقدس می توان تربیت قرآنی را در زندگی پیاده و جامعه قرآنی را به دنیا عرضه داشت .

کریمی زاده مهمترین شیوه برای انس بیشتر با قرآن را در مرحله اول تربیت خانوادگی و پس از آن تربیت آموزشی و اجتماعی می داند و گفت : فرزندان خانواده هایی که قرآن مبنای اصلی برنامه زندگی آنان باشد بیشتر به سمت این کلام الهی کشیده می شوند و به فراگیری روی می آورند.

کریمی زاده تصریح کرد : قرآن کریم به ‌عنوان تنها کتاب آسمانی است که از تحریف مصون مانده و غبار کهولت بر چهره آن سایه نیفکنده و هر روز با گذشت زمان و تکنولوژی های مدرن مطالب آن تر و تازه است.

کریمی زاده افزود : هدف از انجام  بازدید های دوره ای از مراکز فرهنگی و هنری ، قرآنی در شهرستان  نظارت بر عملکرد و خدمات رسانی و شناسایی مسائل و مشکلات مراکز فرهنگی ، قرآنی و همچنین جهت کیفی سازی فعالیت های این مراکز برگزارمی گردد .

وی بیان کرد : بسیاری از هجمه های فرهنگی از طریق نفوذ به مراکز فرهنگی – هنری و قرآنی  صورت می گیرد و به همین دلیل بازدید های دوره ای به صورت مستمر یک امر ضروری و با اهمیت می باشد .

کریمی زاده گفت : از نکات مهم در تحقق جذب و هدایت اقشار مختلف مردم به سمت مراکز فرهنگی هنری و قرآنی این است که مسولان و مدیران مراکز فرهنگی برنامه ریزی برای تمام اقشار جامعه داشته باشند و همچنین برنامه فرهنگی با مسجد محور باشد .

وی ادامه داد: کانون های فرهنگی مساجد می توانند به شکل گسترده در حوزه های مختلف فعالیت و درآمد زایی کنند و از ظرفیتی که دارند استفاده کنند.

وی اضافه کرد: در کانون های مساجد ظرفیت برگزاری برنامه های متعددی در زمینه های گوناگون وجود دارد و چنانچه بانیان مساجد به جوانان اعتماد و برنامه های فرهنگی مساجد را به جوانان و کانون ها واگذار کنند نتایج بهتری در پی خواهد داشت.

گفتنی است : در این بازدید دوره ای مراکز فرهنگی هنری و قرآنی از موسسه فرهنگی قرآن و عترت غدیر ، کانون فرهنگی هنری ولایت عشق دهستان شهید مردان صورت گرفت .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی