آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

افتتاح نمایشگاه کتاب بندرخمیر با حضور نمایندگان مجلس

نمایشگاه کتاب شهرستان بندرخمیر با حضور نمایندگان مجلس ، حسین هاشمی تختی و احمد مرادی افتتاح شد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، احمد مرادی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به فرهنگ غنی مردم بندرخمیر گفت : نمایشگاه کتاب می تواند نقش به سزایی در ارتقای فرهنگ جامعه و مردم داشته باشد.

وی افزود : یکی از دغدغه های اصلی نمایندگان هرمزگان افزایش اعتبارات فرهنگی استان است که در این خصوص پیگیری های لازم در حال انجام است.

هاشمی تختی نماینده مردم هرمزگان در مجلس شورای اسلامی ابراز داشت : توجه به مقوله فرهنگ در مناطق کمتر برخوردار و به ویژه شهرستان های استان می باشد که هر کدام از این مناطق خود از فرهنگ غنی بومی و محلی برخوردارند.

وی اضافه کرد : منطقه خمیر از گذشته های دور دارای مشاهیر و نام آوران بسیاری در حوزه های مختلف برخوردار بوده و می باشد که نمایشگاه های کتاب بهترین فرصت برای معرفی آنها به مردم می باشد.

حجت الاسلام والمسلمین صفایی حائری امام جمعه بندرخمیر در خصوص جایگاه مطالعه در جامعه و خانواده سخنان مبسوطی بیان کرد و اظهار داشت : امروز رمز موفقیت جوامع پیشرفته مطالعه و کتاب خوانی و علم اندوزی است .

وی بیان کرد : در فرهنگ اسلامی مطالعه از جایگاه ویژه ای برخوردار است و باید سعی کنیم که تمام ظرفیت ها در خدمت افزایش مطالعه قرار گیرد.

در ادامه، حجت الاسلام کاظم قنبری سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بندرخمیر عنوان کرد : اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه مفید از هیچ کوششی فروگذار نخواهد بود.

وی بیان کرد : همزمان با این نمایشگاه بیش از 5 هزار جلد کتاب به مدارس و دانشگاه های شهرستان بندرخمیر اهداء می شود و با همکاری شرکت سیمان هرمزگان نیز چندین ایستگاه مطالعه در نقاط مختلف شهر و روستا ایجاد می گردد.

گفتنی است : در پایان این مراسم سید عبدالجلیل قتالی و آبتین امیری دو نفر از مولفان و نویسندگان بندرخمیر به بیان نظرات و پیشنهادات خود در جهت ارتقای سطح مطالعه در بندرخمیر پرداختند.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی