آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

افتتاحیه مراسم حفظ قرآن کریم – طرح جامع قرآنی ولایت سیریک برگزار شد

مراسم افتتاحیه حفظ قرآن کریم – طرح جامع قرآنی ولایت با حضور علیرضا درویش نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان و جمعی از روسای ادارات و فعالان قرآنی در مسجد حضرت علی ابن ابیطالب (ع) دهستان شهید مردان برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان گفت : قرآن كریم برای هدایت بشر نازل شده است و برای دست یابی به گنجینه های ارزشمند آن، باید خود را مخاطب آیات خدا قرار داد و درباره آن به تفكر و اندیشه پرداخت.

وی ترویج فرهنگ قرآنی را در جامعه روستای یکی از راهکاری مناسب و موثر برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمنان بیان کرد و افزود:ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی در کشور به ویژه در روستاه ها از ضروری‌ترین وظایف مسئولان فرهنگی کشور است .

درویش نژاد گفت  : توجه به قرآن در تمامی ابعاد و استفاده از ظرفیت های قرآنی و تداوم برنامه های کمی و کیفی با استفاده از ابزارهای مختلف باعث جذب بیشتر مخاطبین می گردد و برگزاری این چنین طرح های جامع قرآنی در اشاعه ترویج و افزایش بصیرت و تبیین آن در برابر جنگ نرم دشمنان بسیار موثر و نقش آفرین است.

درویش نژاد با اشاره به اینکه شهرستان سیریک ازجمله روستای شهید مردان و روتان دارای استعداد های بالقوه درحوزه قرآنی می باشند گفت: مدت هاست به این فکر بودیم با توجه به اینکه این روستا استعداد های بالقوه در حوزه قرآنی دارد برای ساماندهی نیاز به یک برنامه و طرح جامع قرآنی  جهت ایجاد انگیزه در حلقه های قرآنی مساجد این روستا می باشد .

در پایان این  مراسم به پاس تقدیر و تشکراز زحمات  مصطفی کریمی زاده سرپرست اداره فرهنگ  وارشاد اسلامی شهرستان با اهدا لوح تقدیر قدردانی بعمل آمد و همچنین در این مراسم 10 نفر از قرآن آموزان که در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآنی رتبه برتر کسب کرده بودند گواهینامه دریافت کردند .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی