آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

استعداد های قرآنی در جامعه با برگزاری برنامه های قرآنی شکوفا می شود

جلسه هماهنگی و برنامه ریزی تلاوت ، آواها و نغمات دینی با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، امام جمعه و فرماندار سیریک و جمعی از روسای ادارات و فعالان قرآنی در سالن اجتماعات فرمانداری برگزار شد .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام والمسلمین حسن حیدری امام جمعه سیریک گفت : اولين سرچشمه اي كه مومنان از آن سيراب مي شدند فقط و فقط قرآن است و باید از این سرچشمه بیشترین بهره را برد.

وی افزود : برنامه ریزی قرآنی باید در قالب یک برنامه ی واقع نگر باشد که  فعالیت های درونی و زندگی روز مره ی مردم  را پوشش دهد و مبدل به فرهنگ پویایی در جامعه کند.

امام جمعه سیریک عنوان کرد: شناسایی استعداد های قرآنی در جامعه با برگزاری برنامه های قرآنی شکوفا خواهد شد ، که جشنواره تلاوت ، آواها و نغمات دینی یک نمونه بارز جهت شکوفا سازی استعداد های قرآنی درسطح شهرستان می باشد .

وی اظهار کرد: دشمن همواره برای ایجاد فتنه گری در مناسبت های دینی و فرهنگی برنامه دارد ، که برای برهم زدن نقشه شوم دشمن حفظ و مدیریت شعائر اسلامی در بقای اسلام تاثیر بسزایی دارد .

درادامه این جلسه ایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک گفت : مبنای انقلاب اسلامی ارزش های ناب اسلامی و تعالیم بلند قرآنی است و باید در این مسیر گام برداریم.

ایزدی پور با بیان اینکه توسعه ی فرهنگی و اجتماعی جامعه اگر بر پایه قرآن شکل بگیرد آسیب های اجتماعی کم خواهدشد افزود: قرآن تقطه وحدت بخش جامعه ی ماست و در شهرستان سیریک هم باید به این مسئله پرداخته شود و همه باید به این رویدادها کمک کنند وهر چقدر این برنامه های بیشتر باشد ارزشمند است.

وی با اشاره به اینکه برخی توفیق الهی ندارند که در فعالیت های قرآنی گام بردارند و کمک کنند اظهار داشت: در این زمان نیاز است آموزش تخصصی و عمومی قرآن در شهرستان اولویت یابد و من به عنوان فرماندار از تلاش فعالان قرآنی حمایت می کنم .

ایزدی پور عنوان کرد: همه ی ظرفیت های شهرستان سیریک در اختیار این جشنواره قرار می گیرد و در حوزه تبلیغات باید بیشتر کارکرد تا مردم با این رویداد فرهنگی بزرگ آشنا شوند.

در ادامه مصطفی کریمی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک ضمن خیرمقدم و خوش آمدیی حاضرین درجلسه به گزارش فعالیت های قرآنی شهرستان پرداخت و گفت : شهرستان سیریک استعداد های بسیار خوبی درحوزه قرآنی و فرهنگی دارد که می شود با هم افزایی و برنامه ریزی مدون این استعداد ها را شکوفا نمود و شاهد موفقیت درحوزه قرآنی در سطح کشوری و بین المللی خواهد بود .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی