آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نشست مشترک نهادهای فرهنگی و قرآنی در سیریک

نشست مشترک مسئولان نهادهای فرهنگی قرآنی سیریک با اعضای دبیرخانه جشنواره قرآن، عترت و وحدت هرمزگان در روستای روتان سیریک برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، در این نشست اسحق زاکری دبیر جشنواره قرآن و عترت و وحدت سیریک در روستای روتان گفت: ظرفیت های بسیار ارزشمندی در حوزه فعالیت های قرآنی فراهم است که سعی داریم از آنها بهره ببریم

وی افزود: انتظار می رود مسئولان نهادهای مربوطه ظرفیت های این حوزه را معرفی کنند تا موجبات رشد و تعالی فرهنگ قرآنی محقق شود.

دبیر جشنواره قرآن و عترت و وحدت سیریک با اشاره به برگزاری برنامه های قرآنی فاخر و دو سال میزبانی جشنواره کشوری روستاییان کشور در روستای روتان عنوان کرد: امسال میزبان جامعه ی قرآنی استان هرمزگان خواهیم بود.

در ادامه این نشست مصطفی کریمی زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک عنوان کرد : فعالان قرآنی کار بسیار ارزنده‌ای انجام می‌دهند، زیرا که قرآن بشارت است و فعالیت قرآنی به مفهوم بسترسازی ارزش‌های قرآنی در جامعه است، لذا فراهم بودن شرایط و ابزار مناسب خیلی مهم است.

وی با بیان اینکه امیدواریم روستای روتان به یکی از قطب های فعالیت های قرآنی در استان و حتی کشور تبدیل شود بیان کرد : نباید فراموش کنیم که این روستا با توجه به دارا بودن ظرفیت و استعداد های بالقوه در زمینه فرهنگی و قرآنی که می تواند با یک برنامه ریزی راهبردی درحوزه قرآنی در جهت تقویت و گسترش فعالیت های قرآنی و فرهنگی به یک الگو قرآنی در تربیت نیروی قرآنی در کشور تبدیل شود.   

در پایان این نشست حاضرین و مربیان و صاحب نظران فعالیت های قرآنی با ارائه پیشنهادات خواستار حفظ ، تقویت و گسترش ، ترویج فعالیت های قرآنی در این روستا شدند و برای گسترش فعالیت ها قرآنی اعلام آمادگی کردند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی