آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

قرآن هدایت‌گر انسان ها به سوی کمال و سعادت است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیریک در راستای طرح نظارت سراسری بر موسسات فرهنگی قرآن و عترت از موسسات قرآن و عترت در روستای شهید مردان و روتان بازدید کرد .

 

موسسه

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، درابتدا این بازدید مصطفی قلندری مدیرمسئول موسسه قرآن و عترت از روستای شهید مردان ضمن خیرمقدم به گزارش فعالیت های قرآنی در امر ترویج و تقویت فرهنگ قرآنی در روستای شهیدمردان پرداخت .

درادامه مصطفی کریمی زاده در جمع قرآن آموزان و مسئولان این موسسه به اهمیت و جایگاه قرآن اشاره و افزود : قرآن بزرگترین و کاملترین کتا ب آسمانی و بهترین دستاویز انسان برای رسیدن به کمال می باشد و خواندن حتی یک آیه از آن با تفکر ،سال ها ثواب برای انسان ثبت می شود .

وی قرآن را تنها راه نجات انسان‌ها و هدایت‌گر آنها به سوی کمال و سعادت  دانست و گفت : با توجه به اهمیت ترویج فرهنگ قرآنی و قرائت درست و عمل به آموزه‌های این کتاب ارزشمند در جامعه باید نهادهای متولی بیش از پیش در این خصوص برنامه‌ریزی داشته باشند.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک افزود : فرهنگ و معارف قرآن کریم چراغ راه جامعه اسلامی در رسیدن به رشد و تعالیست،به طوری که نهادیه شدن تعالیم حیات بخش آن ضامن سعادت و پیشرفت همه جانبه ی جامعه خواهد بود.

کریمی زاده با اشاره به اهمیت فعالیت های قرآنی درجامعه گفت : باید تمامی مسئولان نهادهای فرهنگی با توجه به تهاجم فرهنگی که دشمنان اسلام و قرآن براین کشور تحمیل می نمایند ، هم فعالیت‌های قرآنی باید هدفمند و مسولان موسسات قرآنی و دیگر مراکز فرهنگی دغدغه مند باشند

وی عنوان کرد : موسسات و مراکز قرآنی مهمترین نقش را در ترویج معارف قرآن و اهل بیت (ع) دارد و کسی که در موسسه قرآنی درس می خواند باید رفتار و اخلاقش هم قرآنی باشد

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک بیان کرد: موسسات قرآنی با استفاده از پتانسیل های ایجاد شده توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان که این موسسات قرآنی می توانند در اشاعه فرهنگ قرآنی از طریق برگزاری محافل قرآنی و کلاس های آموزشی در راستای آگاهی رسانی به جامعه به خصوص جوامع روستایی در رابطه به تهدیدات دشمنان نقش بسزایی داشته باشند.

گفتنی است: در موسسات قرآن و عترت این شهرستان فعالیت های تخصصی قرآنی : اجرای طرح حفظ قرآنی جامع ولایت ،برگزاری نمایشگاه تخصصی قرآنی ، برگزاری همایش و نشست های تخصصی قرآنی ، انجام مشاوره های تخصصی قرآنی برای علاقمندان و تربیت بیش از 60نفر حافظ قرآنی درطرح جامع قرآنی ولایت ازجمله فعالیت های تخصصی قرآنی این موسسات قرآنی می باشد .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی