آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

قرآن مايه خير و بركت در زندگی انسان است

اولین جلسه هم اندیشی شورای توسعه فرهنگ قرآنی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین حیدری امام جمعه و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان و با حضور همه اعضا و فعالان قرآنی در دفترکار امام جمعه برگزارشد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، حجت الاسلام و المسلمین حیدری امام جمعه و رئیس شورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان سیریک ضمن عرض خیرمقدم و خوش آمد گویی حاضرین درجلسه گفت : قرآن، حبل الهی است که انس با آن و تدبّر در آن و ایمان و عمل به آن، انسان را بالا می برد و مقام صالحین ملحق می سازد تا مستقیماً تحت ولایت الله قرار گیرد.

حیدری در مورد اهمیت و جایگاه قرآن در زندگی انسانها اشاره کرد و گفت : قرآن مايه خير و بركت در زندگی انسان است.

حیدری عنوان کرد : قرآن یک سفره ای است که خدا پهن کرده برای همه بشر، یک سفره پهنی است که هر کس به اندازه اشتهایش از آن می تواند استفاده کند.

حیدری به اجرایی شدن مصوبات شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی و دینی اشاره کرد و گفت : فعالیت های قرآنی و دینی نباید صرفا ” به  امور مالی گره بخورد چرا که موجب توقف و بر زمین ماندن کارفرهنگی خواهد شد.

وی افزود: توسعه فرهنگ قرآنی یکی از اهداف جمهوری اسلامی ایران می باشد که می توان آن را  به مثابه یک مثلث سه ضلعی تعبیر کرد که یک ضلع آن توسعه معرفت قرآنی ، ضلع دیگر آن توسعه ایمان و سومین ضلع آن رفتار قرآنی است.

در ادامه ، مصطفی کریمی زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی                                                                                                                                                  و دبیرشورای توسعه فرهنگ قرآنی شهرستان سیریک به اهداف و برنامه شورای توسعه فرهنگ قرآنی اشاره کرد و افزود : شورای فرهنگ توسعه فعالیت های قرآنی برای دستیابی به جامعه ای متمسک به قرآن و عترت و برخوردار از ایمان و عمل صالح، تحقق اندیشه‌های معمار بزرگ انقلاب اسلامی رضوان الله تعالی علیه و رهنمودهای مقام معظم رهبری مدظله العالی در گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم، و ارتقای ایران به کشوری توسعه یافته با هویتی اسلامی- انقلابی تشکیل شده است .

کریمی زاده گفت : قرآن کتاب مهربانی و رحمت است و مدخلش حرف از رحمت است .

کریمی زاده عنوان كرد: قرآن در ظرف زمان نمی گنجد و قرآن ديروز و امروز و فردا با هم هيچ تفاوتی ندارد.

در پایان ، همه اعضا به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود در خصوص ترویج و گسترش فرهنگ قرآنی در شهرستان پرداختند و همگان تأکید بر این داشتند که جلسات و مصوبات شورای توسعه فعالیت‌های قرآنی باید پربار و اثربخش باشد .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی