آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

شعر یک ابزار بسیار قوی برای تبلیغ و بیان حقایق است

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سیریک در جمع اعضای انجمن شعر و ادب شهرستان : شعر یک ابزار بسیار قوی برای تبلیغ و بیان حقایق است.

 

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده عنوان گفت : شعر انسان‌ها را احساسی ترین  لحظات زندگی‌، در زمان غم و شادی مخاطب قرار می‌دهد زیرا فقط همین فرم ادبی است که می‌تواند تا این حد و با چند کلمه به انسان نزدیک باشد.

وی به جایگاه و اهمیت شعر و ادب اشاره کرد و افزود : دامنه گسترده ادبیات و شاخ و برگ های آن به حدی است که هر قوم و ملتی و هر شخصی را با فرهنگ های مختلفی که دارند ، به نوعی دربر می گیرد .

وی افزود : مواعظ و پندها و حکمت های نهفته در شعر نیز گاهی تاثیر شگفت و معجزه آسا ، روح انسان دارد و بسیاری از فرهیختگان و عاشقان شعر ، مضمون نهفته در آن را حرف دل و ترجمان احساس خود می یابند .

کریمی زاد عنوان کرد: خوشبختانه شهرستان سیریک از استعدادهای بالقوه در حوزه فرهنگ و شعر برخوردار است که باید بسترهای مناسبی برای شکوفایی آنها فراهم شود.

سرپرست اداره فرهنگ وارشاد اسلامی سیریک افزود: هنرمندان و شاعران مسئولیت سنگینی در قبال مسائل جامعه دارند  و باید با توجه به معارف اسلامی و  دینی در خلق آثار ارزشمند و بدیع کوشا باشند تا بتوانند رسالت خود را به عنوان یک هنرمند متعهد به درستی  انجام دهند.

کریمی زاده یادآور شد : شهرستان سیریک دارای پتانسیل و ظرفیت های بالقوه ای در زمینه ی ادبیات بوده که انجمن شعر و ادب این شهرستان باید بتواند در حوزه ی شعر تحول شگرفی ایجاد نماید تا بستر مهمی برای حضور و فعالیت شاعران جوان در این انجمن فراهم آورد .

در این نشست خدیجه صباحی زاده  مسئول انجمن شعر و ادب به ارائه  گزارشی از فعالیت های انجمن پرداخت و گفت: انجمن شعر و ادب توانسته فعالیت های جدید خود را در قالب نشست های تخصصی، شب شعر، نقد ادبی به کار خود ادامه دهد.

درپایان این نشست تعدادی از اعضای انجمن به ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات خود درخصوص کیفی سازی فعالیت و برنامه های انجمن پرداختند و تعدادی ازشاعران هم به شعر خوانی پرداختند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی