آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

شب فرهنگ حاجی آباد در پانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان برگزار شد

شب فرهنگی حاجی آباد با حضور جمعی از هنرمندان ، مسئولان و فرهنگ دوستان در پانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان برگزار شد.

 

 

به گزارش ستاد اطلاع رسانی پانزدهمین نمایشگاه کتاب هرمزگان، در این مراسم که با اجرای موسیقی سرنا نوازی آغاز شد با پذیرایی از مردم با محصولات مختلف حاجی آباد همچون نارنگی ، خرمای پیارم ، پرتقال و انواع شیرینی ها ادامه یافت.

در ادامه کاظم قاسم زاده  رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی آباد به بیان ظرفیت های شهرستان حاجی آباد پرداخت و گفت : این شهرستان در شمالی ترین نقطه هرمزگان قرار دارد و آب و هوایی معتدل و کوهستانی دارد که به تبع آن از آداب ، رسوم و فرهنگی متنوع برخوردار است.

وی افزود : شهرستان حاجی آباد همچنان که تنوع خوبی در محصولات باغی ، کشاورزی و مناطق گردشگری و زیست محیطی دارد در حوزه فرهنگ و هنر نیز گروه های مختلف در رشته های متعدد مشغول خدمت رسانی به مردم هستند.

ریس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی حاجی آباد عنوان کرد : نمایشگاه کتاب فرصت مناسبی برای معرفی آداب و رسوم شهرستان ها به عموم مردم مهیا کرده است که جا دارد این نوع برنامه ها در مرکز استان پیش از گذشته تداوم داشته باشد.

قاسم زاده عنوان کرد : برنامه های جدیدی برای معرفی فرهنگ و هنر شهرستان حاجی آباد به دلیل متمایز بودن و ویژگی های خاص در دست اقدام است و از سوی دیگر نیز هماهنگی لازم در میان مسئولان برای این اقدام فراهم شده است.

گفتنی است : از دیگر برنامه های شب فرهنگ حاجی آباد ،  اجرای موسیقی های مختلف با ساز سرنا ، شروه خوانی ، ساز و نقاره و معرفی حاجی اباد توسط پژوهشگران بود که مورد استقبال عموم قرار گرفت .

پانزدهمین نمایشگاه سراسری کتاب هرمزگان از یکم بهمن ماه در محل دائمی نمایشگاه ها واقع در سه راه جهانبار بندرعباس آغاز و تا 7 بهمن همه روزه در دو نوبت صبح و عصر میزبان دوستداران فرهنگ کتاب و کتابخوانی است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی