آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

جلسه شورای فرهنگ عمومی شهرستان حاجی آباد برگزار شد

جلسه شورای فرهنگ عمومی با حضور اعضا در سالن اجتماعات دفتر امام جمعه برگزار شد.

 

 

2018-01-16-PHOTO-00000019

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ،کاظم قاسم زاده دبیر شورا به ارائه گزارشی از اجرایی شدن مصوبات جلسه قبل پرداخت و موضوع جلسه را برنامه ریزی برای دهه فجر و راه های کیفی سازی برنامه های قرآنی عنوان کرد.

در ادامه حجه الاسلام والمسلمین مختاری رئیس شورا ی فرهنگ عمومی و  امام جمعه شهرستان ضمن تسلیت سانحه کشتی نفتکش سانچی مطالبی درخصوص موضوع های جلسه عنوان کرد.

وی گفت :یکی از مسائلی که با آن روبرو هستیم و متاسفانه مشکلاتی را هم بوجود آورده این است  که مسائل و مشکلات دوران قبل از انقلاب را به مردم و نسل جوان به درستی تشریح نکردیم و برکات نظام جمهوری اسلامی را برایشان روشنگری ننمودیم لازم است به قشر جوان و نوجوان بیشتر توجه شود و از طریق فضای مجازی به شبهات جوانان پاسخ دهیم .

حجت الاسلام مختاری عنوان کرد : به بهانه ایام الله دهه فجر باید وقایع قبل از انقلاب و برکات و معجزات بعد از انقلاب را طبق مستندات تاریخی برای این قشر بیان نمائیم در آن زمان تمام درهای پیشرفت و توسعه علمی ،صنعتی و پزشکی را بر ما بسته بودند نه عزتی داشتیم و نه اقتداری حتی اختیارات شاه هم از طریق سفارت آمریکا و انگلیس دیکته می شد.

امام جمعه حاجی آباد اضافه کرد : امروز ایران در منطقه صاحب اختیار و مستقل است و همین باعث ناراحتی استکبار جهانی شده است و به اقرار خودشان ایران در منطقه دارای سلطه نرم است باید مراقب باشیم بر دنیا سلطه پیدا نکند.

وی در خصوص برنامه های قرآنی شهرستان گفت: در شهرستان فعالیت های قرآنی انجام می شود ولی کافی نیست و باید تلاش بیشتر شود تا شاهد پیشرفت در امور قرآنی باشیم.

در پایان اعضا نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کردند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی