آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

جلسه انجمن شعر و ادب در شهرستان جاسک برگزار شد

عبدالرحمن لشکری زاده سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک: انجمن شعر و ادب هر روز در حال پیشرفت و رو به رشد است که خوشبختانه با درایت اعضای این انجمن آینده ای روشن در انتظار حوزه شعر این شهرستان می باشد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، عبدالرحمن لشکری زاده عنوان کرد : شعر یکی از کهن‌ترین گونه‌های ادبی و مدرن ترین شاخه های هنر بشمار می آید و اگر با موسیقی آمیخته شود حرف های زیادی برای گفتن دارد.

وی در خصوص دوگانگی ارزش شعر و موسیقی در کنار هم گفت: هنرمندان انجمن های شعر و موسیقی به دنبال ایجاد همکاری های دوجانبه در کنار هم هستند تا درک و مفهوم بالای شعر و موسیقی را برای همه نشان دهند.

در ادامه، قاسم برنده رئیس انجمن شعر و ادب جاسک این حرکت پسندیده هنری را یک تحول در این دو انجمن قلمداد کرد و گفت: شعر همواره در کنار موسیقی و بلعکس می تواند جهت تسریع در نشان دادن هویت این دو عنصر مفید و موثر باشد.

وی ادامه داد: شعر با وجود موسیقی شعر می شود و یکی از دلایل شکل گیری شعر وجود موسیقی در کلام است، قرار گرفتن شعر و موسیقی در کنار یکدیگر مفهوم مورد نظر هنرمند را بسیار گویاتر از شعر یا موسیقی مستقل، به گوش مخاطب می رساند.

در پایان، اعضای انجمن شعر همراه با موسیقی سه تار به سرودن اشعار خود پرداختند.

 

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی