آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

پیکر هنرمند موسیقی آیینی هرمزگان بر شانه های هنرمندان بدرقه شد

پیکر زنده یاد استاد خالو محمد قنبر هرمزی که در حین اجرای موسیقی در تهران به دیار باقی شتافت شب گذشته بر روی شانه های هنرمندان بندرعباس در اسکله شهید حقانی بندرعباس به سمت جزیره هرمز بدرقه شد. به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، در این مراسم باشکوه که (ادامه مطلب)

پیکر-هنرمند-موسیقی-آیینی-هرمزگان-بر-شانه-های-هنرمندان-بدرقه-شد

پیکر زنده یاد استاد خالو محمد قنبر هرمزی که در حین اجرای موسیقی در تهران به دیار باقی شتافت شب گذشته بر روی شانه های هنرمندان بندرعباس در اسکله شهید حقانی بندرعباس به سمت جزیره هرمز بدرقه شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، در این مراسم باشکوه که با حضور بهروز اکرمی معاون سیاسی امنیتی استاندار ، علیرضا درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان و جمعی از مسئولان و خیل عظیم هنرمندان برگزار شد به صورت شایسته پیکر زنده یاد استاد خالو محمد قنبر هرمزی و هنرمندان هرمز مورد بدرقه قرار گرفتند.

علیرضا درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در جمع خبرنگاران گفت : هنرمندان از عزت و بزرگی خاصی در بین توده های مردم برخوردارند و با یک عمر هنرآفرینی جامعه خود را به سمت اعتلا و پیشرفت سوق می دهند.

وی در خصوص زنده یاد استاد خالو محمد قنبر هرمزی عنوان کرد : وی جزء میراث ارزشمند موسیقی آیینی استان محسوب می شوند که دیگر تکرار پذیر نخواهند بود زیرا هنر این افراد برآمده از عمق جامعه و همراه با سالیان تجربه و تحمل مصائب بسیار است که دیگر بستری برای شکل گیری چنین نسلی فراهم نخواهد بود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در پایان ضمن اعلام تسلیت جامعه هنری استان به خانواده وی از وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، مدیر کل هنرهای نمایشی ، رییس مرکز موسیقی و مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که در تهران هنرمندان جزیره هرمز را مورد تفقد خود قرار دادند تشکر و قدردانی کرد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی