آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نمایش ماردارصاد در بستک به روی صحنه رفت

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک از اجرای عموم نمایش کمدی ماردار صاد توسط گروه ققنوس بندرلنگه به مدت سه شب به میزبانی شهرستان بستک خبر داد.

 

2017-12-09-PHOTO-00000029

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، داود دادوند عنوان کرد : اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بستک جهت تقویت ظرفیت تئاتر شهرستان و پیشرفت این هنر صحنه ای اقدام به دعوت از گروه تئاتر ققنوس نمود که به مدت 3 شب با استقبال بی نظیر هنر دوستان روبرو گردید.

وی در ادامه هدف از پذیرش و دعوت از گروه های تئاتر به شهرستان بستک را ایجاد انگیزه و بهره وری از کارگردانان و نویسندگان در کنار اجرای نمایش دانست و افزود؛ با اعلام آمادگی گروه ها جهت اجرا در شهرستان بستک ، در مرحله اول آموزش اصولی بازیگران در عرصه تئاتر، ملاک پذیرش گروه می باشد.

امین سالاری کارگردان تئاتر ماردارصاد که نمایش های «پرواز بر فراز ابرهای تاریک، جای پای خالی، رویای تفتیده، سیاه چاله ها، فقط کف همش همین، مادارصاد و …» را در کارنامه خود دارد؛ گفت: این نمایش که با شیوه نمایش ایرانی تولید شده در واقع یک سیاه بازی مدرن است.

در این نمایش، آیین ها و موسیقی های محلی بندرلنگه، کنگ و دیگر نواحی هرمزگان در شکلی تازه و جذاب در روی صحنه به نمایش در آمده است.

این نمایش که در واقع اقتباسی است از یک نمایشنامه بزرگ اروپایی، با همکاری جمعی از بهترین بازیگران و کمدین های محبوب و تلویزیون و تئاتر، پس از اجرا در فستیوال بین المللی تئاتر آئینی سنتی در تهران، در استان هرمزگان به اجرا در آمده است.

نمایش مار دار صاد به تهیه کنندگی صالح صالح زاده، نوشته مهدی صفار نژاد و کارگردانی امین سالاری در سالن پیامبر اعظم (ص) به مدت 3 شب به روی صحنه رفت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی