آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

مشکلات دنیای اسلام به خاطر بی توجهی به قرآن است

امام جمعه اهل سنت جاسک در جلسه هم اندیشی فعالان قرآن شهرستان جاسک گفت : مشکلات دنیای اسلام به خاطر بی توجهی به قرآن است.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، شیخ عقیل شیهک زهی افزود: آنچه که امروز دنیا به آن نیاز دارد مسئله قرآن و تدبر در آن است و اگر می بینید در دنیای اسلام مشکلات فراوان شده است بعلت بی توجهی به قرآن است و بی توجهی به قرآن عواقب سخت و ناگواری بهمراه دارد که هم در دنیا و هم در آخرت دامنگیر خواهد بود.

امام جمعه اهل سنت جاسک عنوان کرد: در کشورمان بحمدالله با وجود مبارک مقام معظم رهبری و مسولین دلسوز زمینه برای فعالیت های قرآن فراهم است و با همت و برنامه ریزی دقیق میتوان فعالیتهای قرآنی را افزایش داد.

احمد گمتیلی معاون سیاسی اجتماعی فرمانداری جاسک با مهم خواندن موضوع قرآن برای تعامل و برنامه ریزی دقیق در این حوزه گفت: امروز استکبار جهانی با تمام توان و تبلیغات گسترده بدنبال گرفتن قرآن از زندگی مسلمانان است و برای رسیدن به این هدف شوم دسیسه های زیادی دارد و این عمل آنها بصورت آشکار بر همه ما ثابت شده است و وظیفه ما مسلمانان برای سرکوبی اهداف دشمنان اسلام و قرآن، پیروی از این کتاب ارزشمند است.

در ادامه ،سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی جاسک هدف از برگزاری جلسه هم اندیشی فعالان قرآنی را برنامه ریزی فعالیت های قرآنی و هماهنگی های لازم جهت شرکت در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم دانست و گفت: قرآن راهی است که باید بصورت عملی به آن ورود کرد و با توجه به برگزاری آزمون سراسری قرآن و عترت در شهرستان جاسک، انتظار می رود فعالان این حوزه جهت باشکوه برگزار شدن آزمون قرآن و عترت همراهی و همکاری نمایند.

وی ادامه داد: قرآن قلب تپنده مسلمانان است و اهمیت به آن، برای همه توصیه شده است و باید در جهت حفظ ارزشهای کتاب آسمانی خداوند و مخلوقات زمین سخت بکوشیم.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی