آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

مراسم استقبال دومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران

مراسم استقبال دومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران با حضورایزدی پور فرماندار شهرستان سیریک و شیخ اسماعیلی، امام جمعه موقت اهل سنت شهربندر سیریک ، جمعی از روسای ادارات ، اصحاب فرهنگ و هنر و مردم برگزارشد .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان ، مصطفی کریمی زاده گفت : هدف جشنواره داستان کوتاه مکران با رویکرد گسترش و ارتقاء فرهنگ مطالعه و فرهنگ عمومی است و داستان ها بهترین ابزار برای انتقال مفاهیم و ارزش ها است که خداوند متعال در قرآن کریم از داستان برای تشریح سرگذشت انسان ها یاد کرده است .

کریمی زاده گفت : جشنواره داستان کوتاه مکران به عنوان یک رویداد فرهنگی برای شهرستان سیریک به حساب می آید که باید هرسال با کیفیت تر هرسال با هم افزایی همه نهادهای فرهنگی و اجرایی همه مورد توجه قرار گیرد .

کریمی زاده افزود :علاوه بر برنامه داستانی خوانی برنامه دیگری از جمله برپایی غرفه های صنایع دستی از مجتمع صدف میناب ٬ لباس سنتی و محلی سیریک و کتاب و حنابندان توسط مسئولان برگزارمی شود .

کریمی زاده گفت  : این جشنواره با 138 اثر در دو بخش آزاد و داستان های بومی و محلی بلوچی از استان های هرمزگان٬ خوزستان ٬ سیستان و بلوچستان ٬ فارس ٬ بوشهر و کرمان شرکت دارند برگزار می گردد .

در ادامه این مراسم، مرسل ایزدی پور فرماندارشهرستان سیریک گفت :  جشنواره داستان بایستی از ظرفیت های منطقه و سواحل مکران و استعدادهای این حوزه که تاثیر گذار و پابرجاست به نسل جوان منتقل کنیم و بتوانیم آداب و رسوم و فرهنگ منطقه را حفظ کنیم .

ایزدی پور اضافه کرد : شهرستان سیریک همه آمادگی لازم جهت برگزاری دومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران دارد و سعی و تلاش داریم با همکاری دبیرخانه دومین جشنواره منطقه ای داستان کوتاه مکران که یک میزبان خوبی هم برای  افراد شرک کننده و مردم و اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان باشیم .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی