آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

قرآن منشور عالم و فراگیر برای نجات بشریت است

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در نشست خبری هفدهمین آزمون سراسری قرآن کریم : قرآن منشور عالم و فراگیر برای نجات بشریت است .

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد در نشست خبری آزمون سراسری قرآن کریم که با حضور خبرنگاران سراسر استان برگزار شد گفت : ایران اسلامی ، کشوری است که با نگاه قرآنی و دینی انقلاب کرد و همه ساختار جامعه بر پایه قرآن برنامه ریزی شده است.

وی افزود : پرداختن به مبانی قرآنی باید علمی و زیبا باشد و به گونه ای ترسیم و برنامه ریزی شود که برای همه اقشار جذابیت داشته باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به آزمون سراسری قرآن کریم اشاره کرد و بیان داشت : این آزمون بر پایه قرآن گرایی و توسعه مانی قرآنی در جامعه برگزار می شود و حضور همکاران در بخش های مختلف آن آزاد است.

درویش نژاد  بر استاندارد سازی در حوزه قرآن و عترت تأکید کرد و اظهار داشت : استاندارد سازی در حوزه قرآن باعث شناسایی استعدادها و معرفی نخبگان قرآنی می شود.

وی به ادغام آزمون های قرآن در امسال خبر داد و گفت : برای اولین بار در کشور ، آزمون های مختلفی که توسط اوقاف و امور خیریه ، آموزش و پرورش و فرهنگ و ارشاد در حوزه قرآن برگزار می شد ف یکسان سازی شده و طی یک آزمون مشترک برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد : هفدهمین آزمون سراسری قرآن در بخش های مختلف ، 10 اسفند ماه برگزار می شود و علاقه مندان از طریق مراجعه به سایت آزمون سراسری قرآن می توانند تا پایان دی ماه اقدام به ثبت نام نمایند.

درویش نژاد نقش قرآن در کاهش آسیب های اجتماعی را بسیار برجسته دانست و افزود : قرآن در ذات خود مملو از انرژی مثبت است و در مفاهیم آن نکات مهمی نهفته است که می تواند باعث کاهش آسیب های اجتماعی شود.

وی یادآور شد : قرآن منشور عالم و فراگیر برای نجات بشریت است و باعث رسیدن انسان به کمال می شود و لازمه آن این است که در مفاهیم قرآن بیشتر تفکر، تحقیق و تدبر کنیم.

گفتنی است : در پایان این نشست ، از پوستر هفدهمین آزمون سراسری قرآن استان هرمزگان رونمایی به عمل آمد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی