آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

ششمین همایش کریمه اهل بیت(س) در بندرعباس برگزار می شود

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد هرمزگان از برگزاری ششمین همایش کریمه اهل بیت(س) در بندرعباس خبرداد و گفت: این همایش هشتم دی ماه سال جاری به مناسبت سالروز وفات حضرت معصومه(س) برگزار می شود.

 

ششمین-همایش-کریمه-اهل-بیت-س-در-بندرعباس-برگزار-می-شود

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام احمد پهلوانی در جلسه هماهنگی برگزاری همایش کریمه اهل بیت(س)، خاطرنشان کرد: این همایش از پنج سال قبل تا کنون به صورت مستمر همراه با پیام مراجع عظام تقلید، حضور شخصیت های برجسته کشوری، خدام آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه(س)، مسئولان استانی و اقشار مختلف مردم در راستای معرفی هرچه بیشتر شخصیت این بانوی جلیل القدر و سیره آن بزرگوار به ویژه در حوزه ولایت پذیری و دفاع از ولایت در بندرعباس برگزار می گردد.

وی افزود: در همایش کریمه اهل بیت(س) از خانواده های معظم شهدای شیعه و اهل سنت دوران دفاع مقدس، شهدای انقلاب و مدافع حرم و فعالان و خادمین فرهنگ و معارف اهل بیت(ع) تجلیل خواهد شد.

حجت الاسلام پهلوانی ادامه داد: همزمان با برگزاری این همایش، استان هرمزگان همه ساله میزبان کاروان سفیران کریمه متشکل از یک نفر روحانی، یک نفر مداح، دو خادم به همراه پرچم بارگاه مطهر و نذورات متبرک بوده که مورد استقبال کم نظیر آحاد مردم در شهرها، بخش ها و روستاهای اقصی نقاط استان قرار گرفته است.

وی با تاکید بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت و قالب های زیبای هنری برای معرفی معارف و سیره اهل بیت(ع)، یادآور شد: برگزاری سوگواره شعر اخت الرضا با خروجی چاپ و انتشار یک جلد کتاب مشتمل بر بیش از 70 قطعه شعر یکی از دستاوردهای همایش کریمه اهل بیت(س) است.

در این نشست حجت الاسلام و المسلمین محمدعلی لبخندان مدیر موسسه فرهنگی هنری اندیشه های اسلامی سجادیه، حجت الاسلام دهقان معاون آموزشی سپاه امام سجاد(ع) و سرگرد پاسدار اسلامی مسئول بسیج مساجد هرمزگان مطالبی را ارائه کردند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی