آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

دومین جلسه هماهنگی آزمون سراسری قرآن کریم هرمزگان برگزار شد

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی از برگزاری دومین جلسه هماهنگی آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم خبر داد.

 

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان هرمزگان ، دومین جلسه هماهنگی برگزاری آزمون سراسری حفظ و مفاهیم قرآن کریم  با حضور کارشناسان قرآنی  ادارات شهرستانی  فرهنگ و ارشاد اسلامی استان و اوقاف و امور خیریه  استان و مدیران مسئول  موسسات فرهنگی قرآن و عترت شهرستان بندرعباس در محل سالن اجتماعات اداره کل کتابخانه های استان هرمزگان برگزار شد.

علیرضا درویش نژاد در جمع خبرنگاران به تشریح نحوه برگزاری  این دوره از آزمون سراسری   در استان پرداخت و گفت: مجری آزمون مذکور در استان هرمزگان اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و اداره کل اوقاف و امور خیریه استان می باشند و با  همکاری و مشارکت صدا و سیما ، سازمان تبلیغات و فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری برگزار می گردد.

وی افزود: این دوره از مسابقات در 4 بخش – آزمونهای کتبی تمام رشته ها در تاریخ دهم اسفند ماه– آزمون الکترونیکی درک معنا و تدبیر در قرآن کریم دوازدهم اسفندماه – آزمون شفاهی حفظ قرآن ویژه افراد زیر 12 سال از 12 لغایت 17 اسفندماه و آزمون شفاهی حفظ کل  قرآن کریم  ویژه بزرگسالان نیز از 12 لغایت هفدهم اسفندماه در صورت کسب امتیاز  لازم در آزمون کتبی برگزار می شود.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان در خصوص تعداد موضوع رشته آزمونهای فوق بیان داشت :  در چهار بخش اصلی و 24 رشته بشرح  الف ) حفظ قرآن کریم 16 رشته – ب) ترجمه و مفاهیم قرآن کریم 3 زیر رشته – ج) معارف اهل بیت (علیهم اسلام) 4 زیر رشته – د) انس با قرآن کریم (الکترونیکی) یک رشته پیش بینی  که داوطلبان می توانند حداکثر در چهار رشته ( یک رشته از هر بخش بخش) شرکت نمایند.

گفتنی است :زمان ثبت نام و شرکت در آزمون از هجدهم آذر لغایت بیستم دیماه اعلام شده و علاقمندان می توانند از طریق پایگاه اینترنتی به نشانیhttp://www.quranedu.ir ثبت نام کنند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانند از طریق سایت فوق و یا مراجعه به ادارات ارشاد و اوقاف اقدام نمایند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی