آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری نشست داستان نویسان به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

نشست داستان نویسان هرمزگان که با حضور محمدرضا صفدری به میزبانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان ، نشست داستان نویسان هرمزگان که با حضور محمدرضا صفدری، نویسنده داستان ” سیاسنبو” و جمعی از اعضای انجمن داستان هرمزگان برگزار شد در برخی از سایت های خبری به اشتباه به میزبانی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان درج شده است که صحیح نبوده و میزبان این برنامه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی و با همکاری انجمن داستان هرمزگان می باشند.

این اداره کل ضمن درخواست از سایت های خبری و نشریات و مطبوعات در جهت اطلاع از صحت و سقم اخبار خواهان نظارت بیشتر مدیران سایت ها بر محتوای خبرها می باشد.

در نشست داستان نویسان محمدرضا صفدری نویسنده شناخته شده کشور، داستان نویسان هرمزگان را مایه امید ادبیات داستانی توصیف کرد و گفت: صحنه فرهنگی و ادبی ایران به زودی صدای داستان هرمزگان را خواهد شنید.

نویسنده “سیاسنبو” پس از شنیدن داستان هایی از نویسندگان عضو این انجمن، تنوع سوژه ها، درون مایه های قوی و متفاوت و نگاه این نویسندگان را مزیت و تفاوت کار نویسندگان هرمزگان دانست.

وی ادامه داد:  بخش  قابل توجهی از داستان های کوتاه در کشور تحت تاثیر آنچه در تهران می گذرد  صرف سوژه هایی می شود که می توان به آنها داستان های آپارتمانی گفت اما نویسندگان هرمزگان نشان داده اند تحت تاثیر این جو کاذب قرار نگرفته و در مسیری درست، داستان کوتاه را دنبال کرده و به آن می پردازند.

دارنده عنوان اثر برگزیده چهارمین دوره کتاب سال “برای رمان من ببر نیستم ، پیچیده به بالای خود تاکم” اضافه کرد: قرار گرفتن در این مسیر موجب خواهد شد تا در چندسال آینده نگاه مرکزنشینان به داستان هرمزگان عوض شود.

در نشست داستانی انجمن داستان هرمزگان، سارا سلماسی، مجید پولادخانی، دریا چوبین و ایرج بلوچی داستان های خود را خواندند که محمدرضا صفدری های هر یک از این آثار را جداگانه مورد نقد و بررسی قرار داد.

منصور علیمرادی، احمد آرام ، محمد ولی  زاده و موسی بندری از دیگر نویسندگان مهمان این برنامه بودند که به بیان دیدگاه های خود پیرامون مفهوم بومی نویسی  پرداختند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی