آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نشست هم اندیشی هنرمندان تئاتر بندرلنگه برگزار شد.

نشست هم اندیشی هنرمندان تئاتر بندرلنگه در سالن آمفی تئاتر فرهنگسرای گوهر این بندر برگزار شد.

 

 

IMG_7216-1[1]

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، وحید قاسمی نژاد مسؤول انجمن هنرهای نمایشی بندرلنگه در این نشست عنوان کرد : با وجود هجمهه‌های فرهنگی باید بیش از گذشته به هنر تئاتر توجه شود و تنها راه حل بومی‌سازی تئاتر و تایید آن توسط شورای داخلی در شهرستان میباشد که پیگیری این موضوع نیز هستیم .
در ادامه محمدپرخو هنرمند پیشکسوت تئاتر بندرلنگه اضافه کرد: هنرمندان در خصوص تئاتر بومی و محلی فعالیت بیشتری داشته باشند و این‌گونه تئاترنه تنها جایگاه ویژه ای در کشور بلکه در جهان دارد.
وی افزود: با هنر تئاتر می‌توانیم تاریخ ، آداب رسوم منطقه را به دنیا معرفی کنیم و باید بیش از گذشته به هنر بومی بندرلنگه پرداخته شود.
فریدون گیلان فعال هنری بندرلنگه نیز گفت: در هنر تئاتر دچار یک نوع غرب‌زدگی شده‌ایم و بیشتر سوژه های خارجی را دنبال کرد ه‌ایم که جا دارد بیشتر به هنر اصیل و بومی خود بپردازیم.
محمدفلاحی نیا فعال فرهنگی هنری بندرلنگه نیز یادآور شد: هنرمندان هیچگاه نا امید نباشند و با کوشش وتلاش می‌شود پله های ترقی را طی کرد و این کاملا دست یافتنی است.
فتح الله میرکمانداری مسؤول بسیج هنرمندان شهرستان بندرلنگه امروز درحاشیه نشست هم‌اندیشی هنرمندان تئاتر این بندر، گفت: هنرمندان باید به فرهنگ بومی و منطقه‌ای خود اهمیت دهند و این مسئله باعث می‌شود زمانیکه اجراها به جشنواره‌های سراسری راه پیدا می‌کنند می‌توانند، دیده شوند و پس از راه‌یابی به جشنواره‌ها فرهنگ بومی و محلی که در حیطه فرهنگی شهرستان‌ها محبوس شده است گسترش داده شود و این کار خیلی دور از انتظار نیست.
وی با بیان اینکه مسؤولان فرهنگی و غیرفرهنگی می‌توانند با حمایت از هنرمندان تئاتر و رونق بخشیدن به این هنر محیطی را برای گردهمایی مردم به وجود آورند، اضافه کرد: می‌توان با برنامه‌ریزی مناسب نمایش‌های تئاتر را در طول سال بر روی صحنه آورد و اجرای تئاتر فقط مختص به جشنواره‌ها نباشد و باید تلاش کنیم تا جریان تئاتر مانند جریان زندگی به‌صورت مستمر ادامه داشته باشد.
مسؤول بسیج هنرمندان بندرلنگه با بیان اینکه در تئاتر می‌توان فرهنگ اسلامی، ملی و بومی را اشاعه داد، گفت: فرهنگی که در سالن‌های نمایش زائیده می‌شود، می‌تواند تأثیر نهایی خود را بر فرهنگ عمومی مردم بگذارد و همچنین تئاتر می‌تواند فکر و اندیشه مردم را تحت تأثیر قرار دهد و با توجه به اینکه هنر باعث سرگرمی مردم می‌شود می‌تواند لحظات بسیار خوبی را برای آن‌ها ایجاد کند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی