آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

اجرای برنامه های هفته کتاب در بیش از ۱۰۰۰ کانون مساجد

مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان از برگزاری برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی در بیش از هزار باب کانون فرهنگی هنری مساجد استان خبر داد و گفت: هزار و ۸۰۰ جلد کتاب در این هفته بین کتابخانه های مخزن دار مساجد توزیع می شود.

 

IMG12560313

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، حجت الاسلام احمد پهلوانی، مسئول دبیرخانه کانون های مساجد هرمزگان ، عنوان کرد: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، هزار و 800 جلد کتاب بین کتابخانه های مخزن دار مساجد هرمزگان توزیع خواهد شد.

 

وی از شناسایی روستاهای دوستدار کتاب و معرفی آنها جهت شرکت در جشنواره ملی روستاهای دوستدار کتاب به عنوان یکی دیگر از برنامه های هفته کتاب و کتابخوانی برشمرد و افزود: اجرای طرح سیر مطالعاتی ویژه رابطین خواهر کانون ها با بهره گیری از کتاب پنج جلدی «نقش و رسالت زن» برگرفته از سخنان گهربار مقام معظم رهبریاز دیگر برنامه های شاخص است.

 

مسئول دبیرخانه کانون های فرهنگی هنری مساجد استان هرمزگان در تشریح این طرح بیان کرد: «عفاف و حجاب»، «الگوی زن»، «زن و خانواده»، «جایگاه زن در فرهنگ اسلام و تجدد» و «حضور اجتماعی زنان» ازجمله کتاب های پنج گانه طرح سیر مطالعاتی است.

 

وی با اشاره به اینکه کتاب ها توسط دبیرخانه کانون های مساجد تهیه و در اختیار رابطین خواهران کانون های فرهنگی هنری قرار گرفته است، اظهار داشت: این طرح از ابتدای هفته کتاب و کتابخوانی آغاز شده و تا 18 اسفند ماه سال جاری ادامه دارد و در پایان طرح آزمون برگزار می شود و از نفرات برگزیده تجلیل به عمل خواهد آمد.

 

حجت الاسلام پهلوانی، برگزاری مسابقه کتابخوانی مجازی با استفاده از کتاب «سیری در سیره نبوی» اثر شهید متفکر استاد مرتضی مطهری را از دیگر برنامه ها ذکر کرد و گفت: علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی برای دانلود این کتاب می توانند به نشانی اینترنتی  sajjadeh.com مراجعه کنند.

 

وی افزود: پس از برگزاری آزمون به برترین های این مسابقه نیز هدایای نفیسی اهدا خواهد شد.

 

این مقام مسئول همچنین از اجرای طرح «کتاب بخوانیم» به عنوان یکی دیگر از برنامه های دبیرخانه کانون های مساجد ویژه هفته کتاب یاد و اضافه کرد: در این طرح کتاب هایی نظیر «آفتاب خراسان»، «بر مدار آفتاب»، «مثل امام رضا(ع) باش» و … جهت مطالعه علاقه مندان بر روی سایت سجاده به نشانی اینترنتی  sajjadeh.com بارگذاری می شود.

 

وی راه اندازی بخش کتاب در سایت سجاده ویژه هسته های پژوهش کانون های فرهنگی هنری را از دیگر برنامه ها معرفی کرد و یادآور شد: در گام نخست، چکیده 20 کتاب تربیتی در این بخش قرار داده خواهد شد.

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی