آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

آئین تقدیر از مروجان کتاب و کتابخوانی هرمزگان در روستای گزیر بندرلنگه

آئین تقدیر از مروجان کتاب و کتابخوانی هرمزگان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در روستای گزیر بخش مرکزی شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

آئین-تقدیر-از-مروجان-کتاب-و-کتابخوانی-هرمزگان-در-روستای-گزیر-بندرلنگه
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، آئین تقدیر از مروجان کتاب و کتابخوانی هرمزگان به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با حضور علیرضا درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، محسن زینلی تختی مدیر کل نهاد کتابخانه‌ها ، انوشیروان پیشدار رئیس حوزه هنری هرمزگان و مراد زرهی معاو ن فرماندار و جمعی از مسؤولان شهرستان بندرلنگه در روستای گزیر بخش مرکزی برگزار شد.

در این مراسم  مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان افزود: کتاب معجزه است، اگر به‌ دنبال توسعه اقتصادی و فرهنگی در جامعه هستیم باید نگاهمان به سمت مطالعه و کتابخوانی باشد.
وی بیان داشت: چرا باید سرانه مطالعه در کشور 3 دقیقه و در هرمزگان به ۵ دقیقه برسد، ما باید نگاه مان را به زندگی عوض و دیدگاه مان کاملا فرهنگی و همراه با مطالعه کتاب باشد زیرا پیشرفت در گرو انس با کتاب است.
در پایان این مراسم سید محمد زارعی امام جمعه گزیر ، سید احمد زارعی، بانی کتابخانه راسخ و عبدالواحد حسینی از گزیر روستای دوستدار کتاب کشور و مروج برتر کتاب استان شناخته شدند و همچنین دیگر جوایز به مروجین کتاب در شهرستان‌های بندرعباس،میناب و سیریک رسید.

در ادامه این مراسم مراد زرهی معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرمانداری شهرستان بندرلنگه عنوان کرد: روستای گزیر پیش قدم در ترویج فرهنگ کتابخوانی نه ‌تنها در استان بلکه جزء ده روستای برتر کشور است.
وی افزود: رمز موفقیت هر جامعه کتاب است، با پیشرفت تکنولوژی از فرهنگ مکتوب و کتابت فاصله گرفتیم، سرانه مطالعه کتاب در جوامع ما و در کشورهای جهان سوم از دیگر کشورهای جهان کمتر است.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی