آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

کنگره بین المللی امام سجاد(ع) جریان نابی که برکات فراوان دارد

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با ذکر این نکته که امام سجاد(ع)، آموزه های قرآنی و سیره اهل بیت(ع) را به صورت کاربردی در صحیفه سجادیه ارائه کرده، گفت: کنگره بین المللی امام سجاد(ع) جریانی نابی که برکات فراوانی درپی داشته است.

 

 

IMG12124636

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد در آیین تجلیل از عوامل اجرایی هفتمین کنگره بین المللی امام سجاد(ع) که به همت دفتر نماینده ولی فقیه در هرمزگان در سالن اجتماعات مسجد جامع(مصلی قدس) برگزار شد، از صحیفه سجادیه به عنوان یکی از راه هایی اثبات اینکه در اسلام بن بست نیست و منشور الهی(قرآن) تاریخ مصرف ندارد، نام برد و اظهار کرد: همه بن بست ها در مصاف با اسلام ناب شکسته خواهند شد.

 

وی با بیان اینکه صحیفه سجادیه، رمز گشایی قرآن است، افزود: کنگره بین المللی امام سجاد(ع) حرکت ارزشمندی است که می تواند صحیفه سجادیه، نهج البلاغه و قرآن را از تشریفات قدسی به مبانی مقدس کاربردی و عملی تبدیل کند.

 

درویش نژاد با اذعان به اینکه نگاه کردن قدسی صرف به کلام وحی، دردی را دوا نمی کند، عنوان کرد: بشر برای دستیابی به سعادت نیازمند کاربردی کردن آموزه های قرآنی و سیره اهل بیت(ع) است که این مهم در صحیفه سجادیه وجود دارد.

 

وی برگزاری چهار سال مستمر کنگره بین المللی امام سجاد(ع) را یکی از افتخارات بزرگ خود در مدت چهار دوره مدیریت بر اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی برشمرد و تاکید کرد: امروز کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوانی برندی برای هرمزگان و یکی از مطالبات جدی مردم در حوزه فرهنگی و اعتقادی تبدیل شده است.

 

عالی ترین مقام فرهنگی در استان هرمزگان بر تلاش و همکاری همگان برای استمرار کنگره بین المللی امام سجاد(ع) تاکید کرد و اظهار داشت: برای معرفی فرهنگ سجادیه به سراسر دنیا باید همه دست در دست همدیگر دهیم و موانعی که موجب توقف این جریان پویا و تاثیرگذار را از سر راه برداریم.

 

وی از کنگره بین المللی امام سجاد(ع) به عنوان یک امتیاز بسیار مهم و جریانی ناب که برکات فراوانی برای استان هرمزگان، کشور و حتی جهان اسلام و همه آزاداندشان دنیا به همراه داشته و دارد، یاد کرد و از حمایت های بی دریغ آیت الله نعیم آبادی نماینده ولی فقیه در هرمزگان از کنگره قدردانی کرد.

 

در این آیین که به همت دفتر نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان برگزار شد از مدیران دستگاه های اجرایی، نهادها، تشکل های مردمی، نیروهای نظامی، انتظامی و امنیتی و عوامل اجرایی کنگره هفتم با اهدا لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

 

گفتنی است: کنگره بین المللی امام سجاد(ع) از ۷ سال پیش، هرساله در سالروز شهادت امام چهارم در ۲۵ محرم از سوی دبیرخانه کانون‌های مساجد هرمزگان و با حمایت دفتر نماینده ولی فقیه در استان و استانداری هرمزگان، ستاد عالی کانون‌های مساجد کشور و سایر نهادهای فرهنگی و با حضور اندیشمندان داخلی و خارجی در بندرعباس برگزار می‌شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی