آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری جلسه شورای اداری در بندرلنگه

با حضور مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان جلسه شورای اداری در شهرستان بندرلنگه برگزار شد.

 

 

IMG_1951 - Copy

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد با اشاره به سخنان رهبر انقلاب در خصوص فرهنگ، اظهار کرد: اساس فرهنگ مثل هوا و تنفس است و هر چه این هوا سالم‌تر باشد زندگی و زیست راحت‌تر و آسان‌تر می‌شود و اگر این فضا آلوده باشد زندگی سخت‌تر خواهد شد.

وی افزود: اگر به فرهنگ به عنوان یک پایه توجه کنیم اقتصاد و گردشگری نیز رونق پیدا خواهد کرد و اگر فرهنگ عمومی رشد پیدا کند جامعه سالمتری خواهیم داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان با اشاره به اهمیت مقوله فرهنگ، اضافه کرد: فرهنگ می‌تواند زندگی آدم‌ها را متحول کند اگر آمار تصادفات بالاست این مشکل فرهنگ است و اگر در کشور این‌گونه با اعتیاد درگیریم مشکل در فرهنگ است و اگر آسیب‌های اجتماعی گریبانگیر ما است این نیز از فرهنگ است و فرهنگ در لایه‌های زندگی ما ارتباط دارد و هرچه به رشد فرهنگ ملی و انقلابی بیشتر توجه کنیم آسیب‌ها پایین خواهند آمد.

درویش‌نژاد با اشاره به برگزاری جشنواره ملی شعر سندباد در شهرستان بندرلنگه، عنوان کرد: اگر این شهرستان موافقت خود را برای میزبانی و برگزاری این جشنواره ملی اعلام کند امسال شاهد برگزاری این رویداد فرهنگی و دعوت از بیش از ۶۰شاعر از سراسر کشور در این جشنواره خواهیم بود.

وی در خصوص راه‌اندازی سینمای دیجیتال در بندرلنگه گفت: صندلی‌های سالن گوهر در حال تعویض و نوسازی است و سیستم نور و صوت نیز برای را ه‌اندازی سینمای دیجیتال خریداری شده است و همچنین ملزومات پلاتو نیز تهیه شده و این اتفاق برای اولین‌بار در استان هرمزگان رخ می‌دهد و پلاتو بندرلنگه با همکاری شهرداری در حال آماده شدن است.

وی تصریح کرد: همه فضاهای فرهنگی در همه جای استان هرمزگان بصورت عادلانه تقسیم می‌شود و این که ما همه امکانات فرهنگی را در مرکز استان جمع کنیم کاملا غلط است چون همه مردم ما باید از این امکانات برخوردار و سهیم باشند همانطور که همین مردم در دفاع‌مقدس نیز نقش بسزایی داشتند و هیچ برتری نباید مرکزنشینان با دیگر شهرستان‌ها داشته باشند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان بیان داشت: اگر همه مردم از همه موهبات برخوردار شوند این استعداد ها نمایان خواهد شد و این خود ارزشی برای آن منطقه است و مردم هستند که باید در فرهنگ مشارکت داشته باشند و فرهنگ دولتی نیست و دولت فقط هماهنگ‌کننده است .

 

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی