آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

آیین نکوداشت زنده یاد ابراهیم زارعی در میناب برگزار شد

آیین نکوداشت زنده یاد ابراهیم زارعی ستاره جاودان تئاتر میناب به همراه زنده یاد عبدالله رحیمی شهواری . عباس سبحانی مینابی و محمد رمضانزاده با حضور مسئولان و مردم برگزار شد.

 

image(29)

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان، این برنامه با حضور علیرضا درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان جناب استاد علی رضایی پژوهشگر و محقق استان . انوشیروان پیشدار مدیر حوزه هنری استان تعداد کثیری از هنرمندان و پیشکسوتان حوزه فرهنگ و هنر و خانواده های آنان در سالن فرهنگسرای شهید بهشتی میناب برگزارشد .

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی میناب در جمع خبرنگاران گفت : برنامه نکوداشت در دو روز برگزار شد روز نخست با حضور جمعی از هنرمندان و خانواده ها بر مزار زنده یادان و قرائت فاتحه شاخه گل ، یادشان گرامی داشته شد.

رضا اوژند افزود: سالن بعثت میناب که محل فعالیت آن هنرمندان بود با حضور خانواده  ابراهیم زارعی رونمایی شد.

وی بیان کرد :جلسه تخصصی با حضور هنرمندان و خانواده ها و پیشکسوتان در سالن زنده یاد ابراهیم زارعی و برنامه خاطره گویی و پخش کلیپ هایی از نمایش هایی که در آن نقش آفرینی و یا کارگردانی کرده بود اجرا شد.

اوژند عنوان کرد : در روز نکوداشت با سخنرانی علی رضایی و مدیر کل محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و با برنامه های نمایشی و شعر و سرود و پخش خاطرات و مروری بر عملکرد آن مردان بزرگ بصورت کلیپ های تصویری که در حوزه هنر شهرستان و استان انجام داده بودند اجرا شد.

در پایان با اهدا لوح تقدیر و هدایایی از خانواده های آنها تجلیل شد.

هدف از برگزاری این نکوداشت تکریم از خانواده های آنان و زنده نگهداشتن نام و یاد این عزیزان و معرفی و شناساندن به جوانان و کسانیکه فعالیت هنری می کنند می باشد و بدانند که اگر هنر میناب بالنده است و مسیرهای ترقی را پیش می برد حاصل تلاش و زحمات کسانی همچون ابراهیم زارعی حسین احمدی نسب و علی رضایی و سایر پیشکسوتان است و باید نگاهی به عقبه تئاتر میناب داشته باشند و امانتی که به دست آنان است باید آن را حفظ و پرورش بدهند و به نسل های بعد از خود انتقال بدهند.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی