آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نمایش های جشنواره تئاتر هرمزگان در دیگر شهرستان ها اجرا شود

کارگردان نمایش ” دستمال سفید ” از شهرستان رودان : نمایش های بیست و نهمین جشنواره تئاتر هرمزگان در دیگر شهرهای استان اجرا شود.

 

index

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ وارشاد اسلامی هرمزگان ، اصغر کمالی پس از اجرای نمایش ” دستمال سفید ” در اولین روز از بیست ونهمین جشنواره تئاتر هرمزگان در گفتگو با خبرنگاران گفت : کارهای خوبی به جشنواره امده است و نباید همه چیز به همین جشنواره ختم شود و ضرورت دارد که با انجام قرارداد با گروه ها جهت اجرا به دیگر شهرستان ها اعزام شوند تا از این طریق فرهنگ سازی لازم در حوزه نمایش انجام شود.

وی افزود : از دیگر مواردی که نباید فراموش شود ، برگزاری دوره های آموزشی تئاتر در طول سال است زیرا ارتقای سطح نمایش استان به ویژه در شهرستان ها به آموزش مستمرتئاتر با حضور اساتید مطرح و برجسته استانی و کشوری است.

کارگردان نمایش ” دستمال سفید ” بر افزایش حمایت های مالی از گروه های نمایش تاکید کرد و بیان داشت : بسیاری از ضعف های نمایش به ویژه در طراحی صحنه ،ساخت دکور ، نورپردازی ، طراحی لباس و… به خاطر تنگناهای مالی گروه های نمایشی است که لازم است حمایت ها و تمهیدات لازم در این خصوص انجام پذیرد تا شاهد تقویت نمایش در استان باشیم.

کمالی به موضوع نمایش ” دستمال سفید ” پرداخت وگفت : نمایش در دو اپیزود اجرا می شود که اپیزود اول به ماجرای یک فرمانده و سرباز و اپیزود دوم به ماجرای دو خلبان که یکی مرد و دیگری زن است در سانحه سقوط می پردازد .

گفتنی است : نمایش ” دستمال سفید ” به کارگردانی اصغر کمالی در نخستین روز بیست و نهمین جشنواره تئاتر هرمزگان ساعت 19/30در فرهنگسرای طوبی به اجرا درآمد که که مورد استقبال عموم قرار گرفت .

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی