آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

نمایشگاه ” در مسیر دلدادگی ” در بندرعباس افتتاح شد

نمایشگاه عکس ” در مسیر دلدادگی ” به مناسبت دهه محرم در نگارخانه زنده یاد کورش گرمساری بندرعباس با حضور فرماندار و مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی افتتاح شد.

 

 

IMG_6517

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ضمن تاکید بر حمایت از آثار فرهنگی و هنری مرتبط با فرهنگ عاشورا گفت : قیام عاشورا اصل و زیربنای انقلاب اسلامی است و پرداختن به آن تضمین دستاوردهای انقلاب است.

وی افزود : حماسه پیاده روی عظیم اربعین حسینی یکی از جلوه های عظیم انسانی محرم است که نشان از عمق تاثیر فرهنگ عاشورایی در جهان دارد و خوشبختانه در این مسیر هنرمندان نیز به ثبت و شکار لحظات ناب و زیبایی های معنوی مشغول هستند که این نمایشگاه ” مسیر دلدادگی ” حاصل تلاش عکاس هرمزگانی است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان خاطرنشان کرد : در این نمایشگاه بیش از 80 تابلو عکس از مسیر پیاده روی عظیم اربعین حسینی به نمایش درآمده که پس از بندرعباس در شهر پارسیان ، اهواز و کشور عراق نیز برگزار می شود .

در ادامه احمد پویافر ، فرماندار بندرعباس ضمن تقدیر و تشکر از برگزاری این نمایشگاه گفت : بدون شک خانواده ها با دیدن عکس ها با این فرهنگ عظیم بهتر آشنا می شوند .

وی افزود : بندرعباس در حوزه تولید آثار مرتبط با فرهنگ عاشورا ظرفیت ها و استعدادهای خوبی دارد که لازمه آن حمایت بیشتر از این تولیدات می باشد.

گفتنی است : نمایشگاه عکس ” در مسیر دلدادگی ” به مدت سه روز در فرهنگسرای طوبی پذیرای عموم است و سپس در هیات رایه العباس بندرعباس و در ادامه در شهرستان پارسیان و . . . به نمایش گذاشته می شود.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی