آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

شاهد حضور نسل جدید در تئاتر هرمزگان هستیم

کارگردان نمایش ” جایی برای گلدان ” از شهرستان میناب ، شرکت کننده در بیست و نهمین جشنواره تئاتر هرمزگان : شاهد حضور نسل جدید در تئاتر هرمزگان هستیم .

 

 

230287_2368270900_130_127

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علی رحیمی پس از اجرای نمایش اش در گفتگو با خبرنگاران گفت : نمایش ” جایی برای گلدان ” با حضور شش بازیگر به یکی از معظلات اجتماعی در جامعه به نام فقر می پردازد.

وی افزود : در این نمایش سعی کرده ایم برخلاف نمایش های قبلی از نمادگرایی و رویکردهای آیینی و اسطوره ای فاصله بگیریم و به رویکردی واقعی از دغدغه های مردم به ویژه در شهرستان میناب بپردازیم.

کارگردان نمایش ” جایی برای گلدان ” در خصوص ایجاد این نوع تغییرات در تئاتر میناب عنوان کرد : شهرستان میناب بعنوان قطب نمایش استان طی سال های اخیر نتوانسته بود به جایگاه درخشان دهه های گذشته برگردد و در یک مدار بسته حرکت می کرد اما دو سه سالی است که این پوسته شکسته شده و با ورود نسل جدید که خردگرا و آکادمیک است تئاتر میناب به سرعت در حال رسیدن به جایگاه واقعی خودش است .

رحیمی اضافه کرد : این تغییرات فقط شامل شهرستان میناب نمی شود و شاهد حضور این نسل در دیگر شهرستان ها نیز هستیم که از این منظر جشنواره امسال متعلق به این نسل از نمایش استان است .

وی بیان داشت : باید رویکرد جشنواره تئاتر استان نیز به سمت حمایت از استعدادهای جدید و درس خوانده و دانشگاهی باشد و برگزاری دوره های آموزشی آکادمیک در شهرستان ها به یک اولویت تبدیل شود .

کارگردان نمایش ” جایی برای گلدان ” به فقر نمایشنامه نویسی در استان اشاره کرد و گفت : لازم است بهای بیشتری به نمایشنامه نویسی در استان داده شود و حتی المقدور نمایشنامه های تولید شده در جشنواره استانی بصورت یک مجموعه چاپ و در اختیار دیگر علاقه مندان قرار گیرد.

علی رحیمی به تنگناهای مالی گروه های نمایشی پرداخت و افزود : تئاتر عشق به اضافه ضرر مالی است و لازم است شیوه های حمایت از گروه های فعال از مرکز هنرهای نمایشی تغییر یابد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی