آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

حمایت های مالی از گروه های نمایشی افزایش یابد

کارگردان نمایش ” همه دختولوک ها منم ” در بیست و نهمین جشنواره تئاتر هرمزگان : حمایت های مالی از گروه های نمایشی افزایش یابد.

 

images

 

به گزارش روابط عمومی ادراه کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، گلنساء زارعی پس از اجرای نمایش در گفتگو با خبرنگارجشنواره ضمن تاکید بر همکاری مناسب و بسیار خوب عوامل جشنواره گفت : با توجه به وجود مشکلاتی همچون تغییر بازیگران در روزهای منتهی به جشنواره و همچنین نداشتن فرصت لازم برای تمرین با نور از اجرای نمایش راضی هستم.

وی به موضوع نمایش اشاره کرد و افزود : نمایش ” همه دختولوک ها منم” دارای محتوای اجتماعی خانوادگی است که به موضوع خیانت و وفاداری در جامعه قدیم می پردازد و به نقش و تاثیر ابزارهای ارتباطی مدرن در این مساله اشاره می کند.

کارگردان نمایش ” همه دختولوک ها منم” در خصوص نامگذاری این اثر عنوان کرد : دختولوک نوعی عروسک بومی در منطقه جنوب کشور و به ویژه هرمزگان است که بعنوان نماد هرمزگان قدیم و پیوندهای خانوادگی محکم آن دوران می باشد که هم اکنون همین فرزندان امروزی هستند و به تفاوت های نسل قدیم و جدید اشاره دارد.

خانم زارعی در خصوص اهمیت این اثر خاطر نشان کرد :متاسفانه هم اکنون به دلایل مختلف شاهد از هم پاشیدگی نهاد خانواده هستیم و آسیب های کودکان و فرزندان بسیار زیاد شده است و یقینا همه تماشاگران به نوعی خود درگیر این آسیب هستند.

وی در خصوص کیفیت برگزاری جشنواره گفت : امسال گروه های بسیار خوبی در جشنواره شرکت کرده اند اما امکانات سخت افزاری استان بویژه سالن و تجهیزات دیگر پاسخگوی چنین جشنواره ای با این کیفیت اجرا نیست و لازم است سالن های جدید و مجهز برای تئاتر استان ساخته شود.

کارگردان نمایش ” همه دختولوک ها منم ” از ترکیب هیات داوران ابراز رضایت کرد و افزود : داوران جشنواره از افراد صاحب نام و با تجربه هستند و از اینکه پس از سال ها یک خانم در هیات داوران حضور دارد بسیار جای تشکر و خرسندی است و مطمئنا بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

گفتنی است : نمایش ” همه دختولوک ها منم ” به کارگردانی گلنساء زارعی در اولین روز بیست و نهمین جشنواره تئاتر هرمزگان ساعت 17و18/30 در تماشاخانه آفتاب به روی صحنه رفت.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی