آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری دومین سوگواره ” خط خون ” در بندرعباس

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان : از برگزاری دومین سوگواره ” خط خون ” به مناسبت ماه محرم در بندرعباس خبر داد.

 

index

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، علیرضا درویش نژاد در این خصوص به خبرنگاران گفت : عاشورا مفهوم بلند تاریخ و آیین است که همواره راز و رمزش جهان را به بیقراری می کشاند و آدمی را به جستجوی حقیقت وا می دارد.

وی افزود : حقیقت عاشورا این است که فرهنگ حسینی آمیخته با دل و جان ها بوده و می باشد و خواهد بود و هر آنچه سمبل نماد و نشانه در نقوش و آثار هنرمندان ، زبان گویای هنر عاشورا ئیان است .

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به اهداف برگزاری این سوگواره اشاره کرد و اذعان داشت : این اداره کل با هدف همراهی وگسترش فرهنگ عظیم عاشورایی و معرفی استعداد هنرمندان دانش آموخته طراحی لباس استان در این مسیر ، دومین سوگواره ” خط خون ” را در زمینه چاپ روی پارچه و لباس برنامه ریزی کرده و در آستانه اربعین حسینی نمایشگاهی از برترین آثار رسیده برگزار خواهد شد.

درویش نژاد عنوان کرد : هنرمندان علاقه مند می توانند طرح های خلاقانه ،نوین و غیر تکراری ، برگرفته از فرهنگ عاشورایی ، آیین های عزاداری سنتی ، تعزیه خوانی ، نشانه ها ، نمادها ، اشعار و… را با انواع تکنیک های چاپ دستی بروی پارچه ، لباس ، شال ، روسری و مقنعه ،بج سینه، پرچم و… اجرا و ارائه کنند.

وی تصریح کرد : طراحی های ارائه شده می بایست کاملا نو ، خلاقانه و برگرفته از ذهن طراح بوده و تاکنون در جایی ارائه نشده باشد.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت : آخرین فرصت ارسال آثار 3 مهر ماه و زمان برگزاری نمایشگاه و انتخاب برترین آثار 15 آبان ماه در نگارخانه زنده یاد کورش گرمساری در بندرعباس می باشد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی