آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

احترام به انسان اولویت اصلی جشنواره فیلم مستقل خورشید است

دبیر جشنواره فیلم مستقل خورشید : احترام به انسان اولویت اصلی جشنواره فیلم مستقل خورشید است.

 

_MG_6082

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، مهدی یار محمدی در مراسم اختتامیه این رویداد سینمایی ضمن تشکر از حمایت و مشارکت های اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان گفت : این جشنواره حاصل ده ماه کار مستمر و سخت علاقه مندان به سینمای مستقل در ایران بود که به صورت شایسته در هرمزگان برگزار شد.

وی افزود : مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان به خوبی در این مدت حمایت های لازم از این جشنواره را انجام دادند و می توان گفت به نحو احسن به وظیفه ملی خود در راستای گسترش سینمای مستقل عمل کردند که جای تقدیر و تشکر دارد .

دبیر ششمین جشنواره فیلم مستقل خورشید ضمن آرزوی تداوم این جشنواره در سال های آتی اظهار داشت : آرزوی ما این است که سینما های مستقل در تمام کشور برگزارشود و لازمه آن زنده نگاه داشتن جشنواره هایی همچون فیلم مستقل خورشید است.

در ادامه محمدرضا اصلانی از اساتید پیشرو سینما و داور جشنواره گفت : زیبایی و زیباشناسی چیزی جز خلاقیت نیست و اگر به زندگی خوب نگاه کنیم هر نفس زیبایی و خلاقیت است.

وی ضمن تاکید بر وظیفه خطیر نسل جوان آینده سینما افزود : نسل جدید باید برای کشف زیبایی ها همت مضاعف داشته باشد و باید سینمای جدیدی را اختراع نماید.

اصلانی به رویکرد فیلم مستقل خورشید اشاره کرد و اظهار داشت : این جشنواره از دو سال قبل مبنای فعالیت را بر تجربه گذاشت و با این نگاه هوشمندانه شاهد خلق فیلم های پر طراوت و با نگاه زیبا شناسانه و مملو از خلاقیت هستیم و این دیدگاه منجر به کشف دیگر باره جهان شده است.

ششمین جشنواره فیلم مستقل خورشید به مدت سه روز با حضور فیلم سازان مطرح کشور در تالار شهید آوینی بندرعباس برگزار شد.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی