آخرین اخبار

پربیننده ترین خبرها

برگزاری کارگاه تخصصی فیلم با حضور ستاره سماوی

رییس انجمن سینمای جوانان دفتر هرمزگان از برگزاری کارگاه تخصصی فیلم با حضور استاد ستاره سماوی در بندرعباس خبر داد.

TBFU1371

به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان ، فروزان کهوری نژاد بندری با اعلام این خبر گفت : این کارگاه با هدف آشنایی با فرمت پخش فیلم جهت ارائه به جشنواره ها، زیرنویس و برگه قرارداد ، آشنایی با روش های مختلف شرکت در جشنواره ها و بازار های فیلم و آشنایی با انواع فرمت های درخواست شرکت در جشنواره ها ، کارگاه ها ، کمپ های استعداد یابی برگزار می شود.

وی افزود : با توجه به برگزاری کارگاه در 15 و 16 مرداد ماه علاقه مندان می توانند جهت ثبت نام به دفتر انجمن سینمای جوانان هرمزگان مراجعه نمایند.

رییس انجمن سینمای جوانان دفتر هرمزگان اضافه کرد : استاد ستاره سماوی از اساتید مطرح در حوزه فیلم می باشند که می تواند حضور ایشان در ارتقای سطح فیلم سازان وحضور آنها در جشنواره های مختلف موثر باشد.

گفتنی است : بخشی از بیوگرافی ستاره سماوی به شرح ذیل می باشد.

ستاره سماوی متولد 1360 و زاده بندرعباس است. تحصیلات ابتدایی و متوسطه خود را در میناب و بندرعباس گذراند. سال 1380 وارد دوره های فیلمسازی انجمن سینمای جوانان بندرعباس شد و دیری نپایید که رشته تحصیلی دانشگاهی خود- فیزیک هواشناسی- را رها و در کنکور هنر شرکت کرد. پس از قبولی در دانشگاه سوره- ورودی 82- رشته سینما- گرایش کارگردانی را انتخاب کرد. همزمان با تحصیل، کار حرفه ای در سینما را تحت عنوان منشی صحنه و محقق سناریو شروع کرد. از سال 84 دوره های دوساله فیلمسازی نزد استاد محمدرضا اصلانی را آغاز کرد که این شاگردی در محضر ایشان همچنان ادامه دارد.

در طول سالهای 85 تا 88 و پیش از شروع مجدد تحصیلات در دوره ی کارشناسی ارشد، چند فیلم کوتاه داستانی و مستند، کارگردانی و در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی شرکت کرد و موفقیت هایی نیز به دست آورد .

سال 88 برای ادامه تحصیل در دو رشته ی تهیه کنندگی و تدوین، به کشور اردن سفر کرد و مجددا به ایران بازگشت. تا سال 1395 سابقه ی کار حرفه ای او بیشتر در زمینه تهیه و تولید و تدریس در دانشگاه های علمی کاربردی- تهران – بوده و در حال حاضر برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد- کارگردانی مستند سازی، ساکن اروپاست.

روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی هرمزگان

مهدی نیرومند - مریم نیک پور- حسن مرادی